Advanced Graphene Products rozpoczął sprzedaż filamentu z grafenem

380

Advanced Graphene Products, innowacyjna spółka zajmująca się produkcją grafenu w skali przemysłowej rozpoczęła sprzedaż filamentu własnej marki PROGRAFEN we własnych kanałach sprzedaży oraz na portalu Amazon. To pierwszy na świecie dostępny na komercyjną skalę filament z grafenem. 

Prografen – filament z grafenem, który rewolucjonizuje druk 3D

PROGRAFEN to marka, która jak pierwsza na świecie oferuje, dostępny na komercyjną skalę filament z grafenem. Filament PROGRAFEN to doskonałe właściwości mechaniczne, precyzyjne wydruki i innowacyjna, wystandaryzowana formuła. Produkt występuje w dwóch wersjach: tworzywach PLA i PET-G oraz dostępny jest w dwóch gramaturach – 500 gr oraz 1000 gr. Filament PROGRAFEN jest produkowany przez spółkę Advanced Graphene Products – jedną z pierwszych firm, która produkuje wystandaryzowany grafen na masową skalę. Spółka posiada unikalną metodę produkcji wielkopowierzchniowego grafenu HSMG® (High Strength Metallurgical Graphene) oraz wiedzę i doświadczenie z zakresu materiałów grafenowych i ich przetwarzania. Technologia produkcji obejmuje zarówno grafen wielkopowierzchniowy w postaci warstw o atomowej grubości oraz grafen płatkowy.

Drukowanie 3D

Filamenty PLA i PETG wzbogacone są płatkami grafenu, które wyraźnie poprawiają takie właściwości mechaniczne kompozytów bazowych, jak sprężystość czy moduł rozciągania.

„Wprowadzenie do sprzedaży naszego filamentu z dodatkiem grafenu to bardzo duży krok w rozwoju Advanced Graphene Products. Szczególnie obecność na globalnej platformie Amazon pozwala nam myśleć o szerokich rynkach zbytu głównie skoncentrowanych w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Nasz filament ma zdecydowanie lepsze właściwości niż tradycyjny produkt PLA, czy PET-G, a jednocześnie jest tańszy niż filamenty techniczne. Dzięki temu, że jesteśmy producentem grafenu możemy klientom zaoferować bardzo atrakcyjną cenę i jednoczesną gwarancję ciągłości dostaw. Myślę, że 60 proc. naszego obrotu będzie generowane z sektora B2B” – powiedział Maciej Gałązka, Prezes Zarządu Advanced Graphene Products. „Wkrótce rozpoczniemy także sprzedaż w sklepie internetowym marki Prografen oraz na stronach Advanced Graphene Products” – dodaje M. Gałązka.

Filament z grafenem – przyszłość druku 3D

Filamenty PLA oraz PET-G z dodatkiem grafenu pozwalają na stworzenie wydruków o bardzo dobrej odporności na ścieranie. Wydrukowane części mają też gładką powierzchnię i niski współczynnik tarcia. Podczas wytłaczania filament nie powoduje silnego ścierania dyszy, może być więc wytłaczany przez standardowe dysze przy zachowaniu ich żywotności. Wydruki z dodatkiem grafenu mają bardzo dobrą stabilność wymiarów i są sztywniejsze od polimerów bez dodatku. Znaczną przewagę filamnetów z dodatkiem grafenu, zarówno w materiale PLA jak i PET-G obrazuje tabela.

Rynek druku 3 D

Największy popyt w Europie na druk 3D reprezentuje Wielka Brytania, następnie Niemcy i Francja. Rynek amerykański generuje natomiast aż 45% światowej sprzedaży filamentu. W Polsce według danych Amazon i Allegro sprzedaje się filament o łącznej wartości 170 tys. $ co stanowi 3 proc. rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię