Advantech wprowadza usprawnienia swojej wiodącej na rynku gamy komputerów przemysłowych EDGE

443

Firma Advantech, wiodący na rynku dostawca przemysłowych platform obliczeniowych, wprowadziła dalsze usprawnienia w swojej serii IPC-200 obejmującej najbardziej kompaktowe na świecie, wysoko wydajne komputery przemysłowe Edge z wentylatorem, które są przeznaczone do szerokiej gamy zastosowań.

Usprawniona gama urządzeń IPC-220/240 V2 i IPC-242 to połączenie kompaktowych gabarytów oraz łatwej w utrzymaniu konstrukcji z potężną mocą obliczeniową w postaci procesora Intel© Core™ dziesiątej generacji.

Seria IPC-200 chłodzona jest wentylatorem, co oznacza, że komputery te pracują stabilnie nawet w środowisku bez cyrkulacji powietrza. Zastosowane inteligentne sterowanie automatycznie dostosowuje prędkość obrotów wentylatora w zależności od temperatury w celu zminimalizowania hałasu. Przednie porty wejścia/wyjścia i kieszenie HDD/SSD typu hot-swap ułatwiają prowadzenie kabli i obsługę w sytuacji zainstalowania komputera IPC wewnątrz urządzenia lub szafy sterowniczej.

Ta gama wyróżnia się funkcją autodiagnostyki, która umożliwia monitorowanie temperatury, prędkości wentylatora, statusu timerów watchdog, a lampki LED z przodu informują użytkownika o konieczności przeprowadzenia konserwacji zanim nastąpi awaria, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka strat produkcyjnych.

Każdy produkt serii IPC-200 jest także wyposażony w dodatkowe wyjścia zasilania 5V DC / 2A i 12V DC / 2A dla urządzeń zewnętrznych w celu zapewnienia oszczędności miejsca i kosztów związanych z zasilaczami. Seria ta posiada możliwość rozszerzenia o funkcje systemu wizyjnego i sterownia ruchem, co czyni ją szczególnie odpowiednią do zastosowań w automatyce przemysłowej i produkcji sprzętu, które wymagają ultrakompaktowych sterowników charakteryzujących się doskonałym stosunkiem wydajności do ceny.

W połączeniu z lokalnymi usługami konfiguracyjnymi firmy Advantech, zapewniającymi klientom szybką reakcję, seria tych komputerów umożliwia zminimalizowanie czasu wprowadzania urządzeń na rynek przez producentów wyposażenia, tym samym przyśpieszając wdrożenie koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej.

Obecnie komputery z serii IPC 200 są wykorzystywane na całym świecie do różnorodnych zastosowań. Zastosowania te obejmują zautomatyzowaną kontrolę optyczną, badania i pomiary, a także kierowanie i sterowanie robotami.

Jak powiedział Ken Lin, Senior Product Sales Manager w Advantech: „Obecnie na rynku automatyzacji przemysłowej widoczny jest wzrost zapotrzebowania na rozwiązania z dziedziny sterowania, które oferują najwyższą pojemność i wydajność, jednak nie kosztem kompaktowości.”

„Seria IPC-200 stała się synonimem skuteczności i doskonałości w wielu zastosowaniach w niezwykle zróżnicowanej branży przemysłowej. Najnowsze usprawnienia wprowadzone w tej serii oferują klientom możliwość kontroli i świetną wydajność w konkurencyjnej cenie oraz stosowanie tego rozwiązania dostosowanego do przyszłych wymagań, które jest oferowane wraz z bezkonkurencyjnym wsparciem technicznym.”

Źródło: ADVANTECH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię