Analiza danych kluczem do sprawnej produkcji

218

W procesie produkcji ważną rolę odgrywa rozwiązanie pozwalające na maksymalną optymalizację surowca – planując zlecenie produkcyjne, Multichem dysponuje dokładną informacją o stanach surowców używanych do danego zlecenia. Jeżeli dany surowiec jest na ukończeniu, specjalny raport automatycznie przelicza zlecenie produkcyjne proporcjonalnie do posiadanego zasobu. Dzięki temu firma unika strat związanych z trudnymi do rozdysponowania końcówek surowców.

Każdy surowiec dostarczony do magazynu jest systemowo parowany z partią producenta. Pozwala to śledzić, w jakim produkcie dostarczanym na rynek występuje dana partia surowca. W przypadku reklamacji na wyrób posiadamy szczegółową informację o użytych surowcach, przeprowadzonych badaniach wejściowych i dacie dostawy. Etykieta jest generowana już w pierwszym etapie przyjęcia surowca na magazynu – tłumaczy Mateusz Zawieracz z Multichem.

Z czasem rozbudowany został moduł do zarządzania produkcją w systemie Comarch ERP XL o funkcje pozwalające na jej planowanie i dokładną kontrolę procesu oraz uruchomiony program do organizacji gospodarki magazynowej przedsiębiorstwa Comarch WMS.

Z tej aplikacji korzystają pracownicy magazynów z surowcami i opakowaniami. Dzięki integracji z systemem klasy ERP mamy swobodny nadzór nad magazynami oraz pełną kontrolę na przepływem materiałów – dodaje Mateusz Zawieracz z Multichem.

Źródło: COMARCH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię