Dassault Systèmes i IBM rozszerzają współpracę na rzecz przyspieszenia zrównoważonej transformacji branż zasobochłonnych w oparciu o technologię wirtualnych kopii bliźniaczych

222

Dassault Systèmes i IBM ogłosiły przedłużenie wieloletniej współpracy, podpisując protokół uzgodnień dotyczący wykorzystania technologii obu firm na rzecz rozwiązania problemów dotykających branże zasobochłonne.

W 2022 r. 58% dyrektorów generalnych z sektora energii i zasobów wskazało zrównoważony rozwój jako największe wyzwanie dla swoich firm, przy czym 51% z nich uznało go jednocześnie za biznesowy czynnik rozwoju, z kolei 44% ankietowanych wskazało problem braku użytecznych informacji wynikających z danych. (Źródło: IBV 2022 CEO – Energy & Resources)

Obecnie firmy muszą mierzyć się nie tylko z rosnącymi kosztami energii, ale także zakłóceniami dotykającymi łańcuchów dostaw i operacji biznesowych, a wynikającymi z szeregu czynników, takich jak sytuacja geopolityczna, starzejące się kadry i zagrożenia klimatyczne. W odpowiedzi na te i inne wyzwania kluczowe znaczenie ma zdolność szybkiego i efektywnego wdrożenia nowej infrastruktury oraz optymalizacji operacji związanych z istniejącymi zasobami oraz cyklem ich eksploatacji. Zdolność firmy do czerpania użytecznych informacji z gromadzonych danych jest niezbędna dla efektywnej transformacji zasobów, której celem jest uczynienie ich bardziej bezpiecznymi, wydajnymi i zrównoważonymi.

Aby pomóc firmom zapewnić ciągłość biznesową w dążeniu do realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem, Dassault Systèmes i IBM postanowiły połączyć możliwości platformy 3DEXPERIENCE oraz technologii wirtualnych kopii bliźniaczych z rozwiązaniami do zarządzania i optymalizacji zasobów oraz zarządzania ryzykiem środowiskowym z uwzględnieniem wskaźników ESG.

Inicjatywa ta pozwoli organizacjom, w tym firmom konsultingowym i inżynieryjnym, korzystać z dokładniejszych informacji na temat istniejących zasobów w kontekście tworzenia mapy drogowej dla modernizacji i optymalizacji m.in. sieci energetycznych, farm wiatrowych, lotnisk, sieci wodociągowych, transportu i mobilności, planów miejskich i centrów danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię