Honeywell wprowadza nową platformę, która uprości, wzmocni i pozwoli skalować cyberbezpieczeństwo przemysłowe

696

Honeywell ForgeCybersecurity Platform rozwiązuje typowe problemy bezpieczeństwa technologii operacyjnej (OT) i przemysłowego Internetu Rzeczy (IoT), zapewniając lepszą ochronę witryn internetowych przed cyberatakami i umożliwiając ograniczenie kosztów zapewnienia bezpieczeństwa w firmie.

Honeywell (NYSE: HON), światowy lider branży cyberbezpieczeństwa przemysłowego, udostępnił nową platformę software’ową, która ma upraszczać, poprawiać i skalować cyberbezpieczeństwow dużych firmach dysponujących infrastrukturą o charakterze krytycznym, która narażona jest na tego typu zagrożenia.

Honeywell ForgeCybersecurity Platform może poprawić cyberbezpieczeństwo w jednym zakładzie lub w całym przedsiębiorstwie poprzez zwiększenie widoczności luki zagrożeń, ograniczenie ryzyka i ogólne podniesienie wydajności zarządzania bezpieczeństwem cybernetycznym.Platforma należy do pakietu produktów i usług Honeywell Forge for Cyber security opracowanych pod kątem poprawy cyberbezpieczeństwa w środowiskach przemysłowych.

Nowa platforma zabezpiecza transfer danych między jednostkami i wykorzystuje dane operacyjne do wzmocnienia bezpieczeństwa punktów końcowych i sieci, zgodnie z najwyższymi wymogami.Umożliwia również skalowalność, która skuteczniej rozwiązuje problemy związane z cyberbezpieczeństwem w środowiskach OT i IIoT.

Honeywell Forge for Cybersecurity to duży krok naprzód w ogólnej strategii firmy w zakresie cyberbezpieczeństwa.Zunifikowany pakiet aplikacji, usług i produktów może spełnić szereg wymagań bezpieczeństwa internetowego użytkowników końcowych, począwszy od identyfikacji i monitorowania zasobów oraz bezpiecznego zdalnego dostępu, a skończywszy na usługach, nad którymi mamy całkowitą kontrolę. Honeywell ForgeCybersecurity Platform oparto na powszechnym podejściu do cyberbezpieczeństwa na poziomie OT, w którym uwzględnia się zależność produkcji od internetu rzeczy, monitoruje maszyny wirtualne, zapory sieciowe i szereg innych zasobów w środowisku przemysłowym”,mówi Larry O’Brien, wiceprezes ds. badań w ARC AdvisoryGroup.

Platforma działająca w oparciu o technologię wdrożoną już w kilku tysiącach zakładów na całym świecie podnosi cyberbezpieczeństwo, oddając klientom do dyspozycji narzędzia niezbędne do usprawnienia czynności w tym zakresie i zarządzania zasobami na jednym pulpicie.Oprócz możliwości obsługi wielu jednostek i systemów różnych dostawców, nowe rozwiązanie zapewnia większą wydajność i niższy całkowity koszt w skali całej firmy, niezależnie od wdrożonego systemu kontroli.

Klienci mają teraz większy wybór w zakresie poprawy cyberbezpieczeństwa przemysłowego w całym przedsiębiorstwie z jednoczesną synergią IT-OT i transformacją cyfrową. Oprócz podniesienia wydajnościfirmy, mogą również obniżyć koszty zapewnienia bezpieczeństwa. Honeywell ForgeCybersecurity Platform oferuje wiele sprawdzonych w branży przemysłowej możliwości monitorowanych na jednym panelu kontrolnym, dzięki czemu upraszcza zarządzanie cyberbezpieczeństwem i lepiej chroni ludzi, procesy i zasoby przed coraz nowszymi cyberzagrożeniami”mówi Jeff Zindel, wiceprezes i dyrektor generalny Honeywell Connected Enterprise, Cybersecurity.

Platforma jest dostępna w trzech skalowalnych wariantach Enterprise Core, Enterprise Premium i Site Offering pozwalających na indywidualne dostosowanie do potrzeb w zakresie cyberbezpieczeństwa i budżetu.

Klienci, którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy lub zasobów w zakresie cyberbezpieczeństwa i obsługi platformy, a chcieliby otrzymać jak największy zwrot z inwestycji, mogą skorzystać z usługi Managed Security Services Honeywell, w której otrzymają pomoc w zakresie wdrożenia i obsługi systemu.We współpracy ze specjalistami w zakresie cyberbezpieczeństwa przemysłowego z całego świata Honeywell zapewnia usługi konsultacyjne w zakresie cyberbezpieczeństwa, które pozwolą jeszcze lepiej poznać Honeywell ForgeCybersecurity Platform i przyczyniać się do dalszego wzmacniania obrony przed cyberatakami.

Honeywell ForgeCybersecurity Platform jest częścią Honeywell Forge, nowej kategorii oprogramowania do zarządzania wydajnością przedsiębiorstw w zakresie technologii operacyjnych dla branży lotniczej, budowlanej, przemysłowej i zarządzania siłą roboczą. Honeywell Forge, które ma usprawniać procesy gromadzenia, analizy i wykorzystywania danych z działalności firm miało swoją premierę na początku roku.

Więcej informacji o Honeywell Forge Cybersecurity Platform na stronie Honeywell Industrial Cyber Security Solutions and Services.

Honeywell w Polsce

Honeywell jest obecny w Polsce oraz w krajach EuropyŚrodkowo-Wschodniej od początku lat 90-tych XX wieku. Obecnie Honeywell zatrudnia w tym regionie ponad 8 tys. pracowników, w takich obszarach jak sprzedaż, wsparcie i obsługa klienta, administracja, funkcje w obrębie łańcucha dostaw, a także rozwoju produktów, produkcji i usług inżynieryjnych. Honeywell obsługuje klientów reprezentujących różne gałęzie przemysłu, dostarczając im urządzenia, oprogramowanie oraz usługi, które usprawniają i podnoszą efektywność ich działalności. Projekty zrealizowane przez Honeywell w Polsce obejmują m.in.:

  • systemy sterowania budynkami inteligentnymi,systemy bezpieczeństwa i systemy przeciwpożarowe przeznaczone dla obiektów komercyjnych i mieszkaniowych w różnych regionach Polski;
  • zaawansowane technologie przeznaczone dla platform wojskowych wykorzystywanych przez Polskie Siły Zbrojne, w tym silniki do szkoleniowych samolotów odrzutowych M-346 oraz technologie przeznaczone do systemów obrony produkowanych przez Wojskowe Zakłady Elektroniczne (WZE);
  • samolotowe systemy mechaniczne i kabinowe, zainstalowane w najnowszych modelach samolotów Boeing i Embraer należących do Polskich Linii Lotniczych LOT;
  • innowacyjne technologie petrochemiczne i technologie przetwarzania przeznaczone dla największych w Polsce zakładów chemicznych i petrochemicznych, m.in. Grupy Azoty, PKN Orlen czy Lotos;
  • systemy zapewniające ochronę i bezpieczeństwo pracowników, przeznaczone dla kilkunastu dużych polskich zakładów produkcyjnych z branży paliwowej, przemysłu chemicznego i motoryzacyjnego.

    Źródło: Honeywell

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię