InnerWeb z Lidarem Wchodzą na Zakład

357

InnerWeb® z Lidarem to rozwiązanie, które uznaliśmy, że ma sens. Nasze artykuły w dość szczegółowy i obrazowy sposób przedstawiają wizję przemysłu przyszłości. Nie zatrzymujemy się w niej ani na krok. Wiemy, że codziennie powstają nowe potrzeby i ich rozwiązania. Dlatego w InnerWeb® znajdziemy rozwiązania potrzeb dzisiejszego pracownika. W dobie galopującego Internetu Rzeczy wyławiamy rozwiązania, które warto posiadać już teraz w wachlarzu swoich narzędzi pracy. Stworzona przez nas aplikacja mobilna na telefon to początek InnerWebu, a dzisiejsza technologia LIDAR jest jego kolejnym uzupełnieniem.

Dzięki naszemu rozwiązaniu możemy zacząć zarządzać z telefonu zakładem przemysłowym i widzieć go tak jak go pamiętamy.

Obecnie technologia Lidar jest kojarzona głównie ze skanem realizowanym z samolotu, dronu czy nawet z satelity. Niemniej jednak przynosi ona wiele korzyści. Jest wykorzystywana przez naukowców, badaczy, archeologów i wiele innych grup społecznych. Odkrywa ona przed nami wiele ukrytych tajemnic. Po zeskanowaniu obszaru stworzona zostaje trójwymiarowa chmura punktów, która daje niesamowity efekt. W porównaniu do zdjęć satelitarnych czy lotniczych jest o wiele bardziej satysfakcjonująca.Lidar dzięki zaawansowanej optyce oraz technologii laserowej stał się bardzo dokładnym narzędziem pomiarowym.

InnerWeb® z Lidarem stworzył możliwość wirtualnego spaceru po zakładzie przemysłowym. Wszystko to jest możliwe gdy zeskanujemy wybrany obszar i otrzymamy chmurę punktów. Wykorzystujemy obecnie do tego procesu najnowszego iPada PRO.

Skanowanie tym urządzeniem przebiega bardzo szybko i sprawnie.

Otrzymane dane są przez nas odpowiednio przetwarzane, a finał jest imponujący. Wirtualny spacer to jedna z podstawowych funkcji tego rozwiązania.

Można go wykorzystać również do:

 • Nanoszenia na mapę ruchomych elementów np. personelu lub wózków widłowych
 • Wskazania dokładnego miejsca ulokowania jakiegoś elementu
 • Mierzenia odległości, wysokości między jakimiś punktami czy elementami z dokładnością nawet do 1 cm
 • Umieszczenia na mapie wykresów spaghetti

  Technologia LIDAR, Wirtualna i Rozszerzona Rzeczywistość, Elektroniczne Pozwolenia Na Pracę i Prace Szczególnie Niebezpieczne, Stały Monitoring Miejsca Pracy, Stała Ochrona PRZED-pożarowa oraz ciągła walka z narastającą biurokracją to właśnie jest InnerWeb®.

  —-

  Autor: Bartłomiej Kaczmarczyk
  Źródło: World Industry Programming

  Przemysł 4.0 InnerWeb