Internet Rzeczy będzie bezpieczny dzięki polskiej firmie. Cyberus Labs otrzymał ponad 8 mln złotych z Horyzontu 2020 na rozwój swojej technologii

872

Cyberus Labs, polski dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, opracował system zabezpieczający sieci i urządzenia Internetu Rzeczy – ELIoT Pro. Na dokończenie swojej technologii i przygotowanie jej do wprowadzenia na rynek otrzymał ponad 8 milionów złotych w programie SME Instrument (część Horyzontu 2020). Cyberus Labs to pierwsza polska firma doceniona w tym roku przez Komisję Europejską grantem w ramach Fazy 2 SME Instrumentu.

Rozwiązanie, nad którym pracuje Cyberus Labs, zapewnia bezpieczeństwo Internetu Rzeczy, eliminując najsłabsze i najłatwiejsze do przejęcia przez hakerów ogniwo cyber-bezpieczeństwa, czyli hasła i dane dostępowe użytkowników oraz urządzeń. To pierwsza taka technologia na rynku.

– Dotacja z programu SME Instrument przyspieszy moment wejścia naszego rozwiązania na rynek o co najmniej 18 miesięcy – deklaruje George Slawek, CEO Cyberus Labs. – Cieszymy się, że Komisja Europejska przyznała nam dofinansowanie i uznała nas za innowacyjną firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Jest to dla nas wielki sukces, tym bardziej że dofinansowanie otrzymało tylko ok. 5% firm starających się o grant. To potwierdza, jak ważne jest stworzenie pełnego systemu bezpieczeństwa dla IoT, chroniącego całe sieci, poszczególne urządzenia oraz dane przed atakami cyberprzestępców.

Cyberus Labs jest pierwszą polską firmą wybraną do dofinansowania w ramach Fazy 2 SME Instrumentu w 2018 roku, od czasu wprowadzenia nowego etapu oceny wniosków, czyli prezentacji w Brukseli. W sumie tylko 11 małych i średnich przedsiębiorstw z Polski zostało beneficjentami tego programu od 2014 r.

– Zmiany w programie SME Instrument, do których należy zaprezentowanie na żywo swojego projektu przed doświadczonymi inwestorami i aniołami biznesu, bardzo podniosły poziom konkurencji. Cyberus Labs jest pierwszą polską firmą, która dostała zaproszenie do zaprezentowania się w Brukseli. Poszło im świetnie, dzięki czemu dołączyli do grona najbardziej innowacyjnych i obiecujących europejskich firm i są pierwszą polską firmą z grantem z Fazy 2 w tym roku – mówi Michał Gzyl, CEO Zafiro Solutions, firmy, która wspierała Cyberus Labs w zdobyciu grantu z SME Instrumentu.

Prace finansowane z grantu Komisji Europejskiej potrwają 2 lata. Cyberus Labs jako beneficjent programu SME Instrument będzie mógł w tym czasie korzystać także z wsparcia coachingowego, szkoleń, spotkań networkingowych, konferencji i targów.
SME Instrument jest programem, który finansuje innowacyjne projekty realizowane przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Granty przyznawane są najbardziej innowacyjnym firmom i ich projektom z globalnym potencjałem. SME Instrument jest częścią Horyzontu 2020 – programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej, którego budżet na lata 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro.

Źródło: Cyberus Lab
Zdjęcie; Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię