Modelowanie NX dla druku 3D

716

W marcu tego roku firmy, krakowska CadXpert i wrocławska GM System, nawiązały merytoryczną współpracę. CadXpert jest dostawcą drukarek 3D, należących do wiodących światowych marek: Stratasys, MakerBot i Formlabs. Specjalnością firmy są drukarki przemysłowe o dużej wydajności produkcji. GM System natomiast, jako partner firmy Siemens, zajmuje się sprzedażą i wdrożeniami zaawansowanych rozwiązań CAD (NX i Solid Edge), CAM (NX), CAE (grupa programów Simcenter) oraz PLM (Teamcenter). Współpraca koncentruje się na wspólnie przeprowadzanych webinariach, szkoleniach i warsztatach. Na razie, ze względu na epidemię COVID-19, główną formą działań będą webinaria.

Jej celem jest zapoznanie rynku z możliwościami modelowania w systemie CAD – NX dla potrzeb druku 3D oraz jednoczesną realizację produkcji tak stworzonych modeli na drukarkach oferowanych przez CadXpert. Obróbka addytywna staje się w Polsce coraz powszechniejszym sposobem produkcji, znakomicie wypełniając te obszary, w których tradycyjna obróbka na maszynach CNC napotyka na różnego rodzaju ograniczenia. System NX z kolei, dzięki zaimplementowaniu Topology optimization, Convergent modeling oraz pracy na plikach .STL i w chmurze punktów, umożliwia wydajne projektowanie części do druku 3D.

Pierwszy z cyklu trzech webinarów będzie niejako wprowadzeniem w zagadnienie: „Projektowanie w NX do druku 3D. Jak modelować i na czym drukować?”. Odbędzie się on w środę, 29 kwietnia (początek o godz. 11). Agenda i formularz zapisowy znajduje się na stronie wydarzenia: https://cadxpert.clickmeeting.pl/projektowanie-w-nx-do-druku-3d/register

Tematami kolejnych, majowych webinarów, będą natomiast: „Projektowanie w NX do druku 3D z termoplastów (FDM)”,  „Projektowanie w NX do druku 3D z żywic fotopolimerowych (LFS, PolyJet)”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię