Planowanie produkcji w dobie Przemysłu 4.0. – Więcej na warsztatach Streamsoft!

880

Nadzór nad zleceniami, planowanie i rozkładanie produkcji w czasie. Współpraca z urządzeniami i parkiem maszynowym. Sporo? A to jeszcze nie wszystko! O możliwościach systemu ERP będziemy opowiadać już w marcu na bezpłatnych warsztatach „Informatyka w Produkcji”! 

Więcej o warsztatach

System ERP dobry dla produkcji

Jednym z systemów ERP szeroko wykorzystywanych w branży produkcyjnej jest Streamsoft Prestiż, który wyróżnia się rozbudowanym modułem Zarządzania Produkcją. Szczególnie popularny jest on w MŚP, co potwierdza ponad 350 wdrożeń w firmach produkcyjnych w tym sektorze.

Wśród najważniejszych obszarów, które Streamsoft Prestiż kompleksowo obsługuje w zakresie procesem produkcyjnym, na pewno warto podkreślić:

 • Techniczne Przygotowanie Produkcji

Tu inicjowany jest proces powstawania produktu. Jak? Poprzez określenie rodzajów operacji, jakie trzeba wykonać, by go wytworzyć. Także tutaj tworzone są struktury dla produktów i półproduktów. Najważniejsza część obszaru to intuicyjny kreator technologii, pomagający uwzględnić wszystkie szczegóły i detale oraz kopiować gotowe technologie.

 • Planowanie i harmonogramowanie

S&OP, MPS, MRP, CRP… Streamsoft Prestiż udostępnia szerokie możliwości w zakresie tworzenia spójnych planów produkcji. Do tego harmonogramowanie szczegółowe (APS) z wykorzystaniem wielu reguł w strategiach „do przodu” i „wstecz”, czyli rozłożenie zaplanowanych operacji w kontekście czasu i dostępnych zasobów.

 • Rozliczanie produkcji i reidentyfikacja

Tu kluczem jest m.in. zastosowanie funkcjonalności wspomagających szybkie i intuicyjne zbieranie danych bezpośrednio z hali produkcyjnej. Taki sposób raportowania znacząco przyśpiesza uzyskanie odpowiedzi na pytania czy nam się opłaca? i jak produkować, żeby opłacało się mocniej? W odpowiedzi na tego typu pytania pomocna jest także możliwość identyfikacji wstecznej partii wyrobu / materiału zużytego w procesie produkcyjnym.

Modułowość i elastyczność, ale i stabilność!

Poza samym zarządzaniem procesem wytwórczym, system ERP obejmuje także pozostałe obszary działania przedsiębiorstw. Np. obszar handlowo-magazynowy, księgowy, kadrowy czy analityki biznesowej. Za każdy z nich odpowiedzialny jest odpowiedni moduł systemu. Tym samym dana firma może korzystać z wybranych elementów systemu, zależnie od potrzeb i wielkości. Patrząc z drugiej strony, to właśnie dzięki temu Streamsoft Prestiż jest narzędziem elastycznym, pozwalającym w pełni odwzorować w systemie procesy zachodzące w danym przedsiębiorstwie.

Niemniej całość systemu pracuje na spójnej i wydajnej bazie danych, dając gwarancję bieżącego dostępu do informacji wszystkim użytkownikom oraz zapewniając komfort pracy firmom wielooddziałowym.

Szeroki zakres integracji

Istotną cechą Streamsoft Prestiż są również szerokie możliwość współpracy z urządzeniami użytkowanymi na produkcji (np. panele dotykowe, kolektory danych, skanery kodów kreskowych, wagi elektroniczne, tablety, smartfony) oraz możliwość integracji ERP z oprogramowaniem typu CAD/CAM oraz MES.

Poznaj szczegóły na warsztatach Streamsoft!

Jak przebiega proces planowania w systemie? Jak tworzyć harmonogram szczegółowy produkcji? Jak obsługiwać procesy logistyczne? Specjaliści Streamsoft to wiedzą! Tak więc, jeśli zadałeś sobie te pytania – mamy rozwiązanie:

1 -> Przyjdź na warsztaty Streamsoft „Informatyka w Produkcji

2 -> Dowiedz się jak korzystać z opcji odpowiednich dla konkretnego przedsiębiorstwa

Właśnie te dwa kroki dzielą Twoją firmę od wydajnej produkcji!

Więcej o warsztatach

Inne pytania o Zarządzanie Produkcją?

To nie wszystko? Masz kolejne pytania z zakresu zarządzania produkcją? Dobrze się składa, bo podczas warsztatów Streamsoft podejmie szeroką dyskusję. W tematyce m.in.:

 • zarządzanie procesem produkcji, w tym tworzenie technologii
 • techniki harmonogramowania oraz rozliczania zleceń produkcyjnych
 • kontrola jakości w procesie produkcyjnym
 • sposób obsługi procesu zakupów z wykorzystaniem modułu Logistyka
 • modele licencjonowania i finansowania ERP

Dlaczego warto wziąć udział?

Specjaliści Streamsoft spotykają się z kadrą zarządzającą produkcją w firmach różnych branż już od 10 lat. W warsztatach wzięło udział dotychczas ponad 3 tys. osób. Stąd organizatorzy są na bieżąco z wątpliwościami i zmaganiami branży produkcyjnej i mogą co edycję tworzyć i prezentować nową tematykę związaną z informatyzacją zarządzania obszarem produkcji.

Bezpłatny udział. Zapisz się!

Streamsoft odwiedza największe regiony gospodarcze w Polsce, prezentując w wybranych miastach wiedzę i doświadczenie. Kalendarz na wiosnę:

 • Olsztyn, Białystok, Warszawa (17, 18, 19 marca)
 • Kraków, Katowice, Wrocław (24, 25,26 marca)
 • Gdynia, Toruń, Poznań (7, 8, 9 kwietnia)

Formularz zgłoszeniowy tutaj:  https://www.streamsoft.pl/warsztaty-dla-firm-produkcyjnych/wiosna-2020/

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię