Połączenie działu oprogramowania przemysłowego Schneider Electric i firmy AVEVA

918

Schneider Electric, lider transformacji cyfrowej w zarządzaniu energią i automatyce, poinformował o połączeniu działu oprogramowania przemysłowego i firmy AVEVA.

Efektem tego połączenia będzie uzyskanie pozycji globalnego lidera w dziedzinie oprogramowania technologicznego i przemysłowego, silna obecność na najważniejszych rynkach oraz kompleksowa oferta rozwiązań obejmujących wszystkie aspekty cyfrowego zarządzania zasobami: od symulacji procesów, przez projektowanie, budowę i produkcję, po optymalizację. Dzięki temu, EcoStruxure, flagowa platforma przemysłowego Internetu Rzeczy Schneider Electric stanie się jeszcze atrakcyjniejsza dla klientów z branży przemysłowej i infrastrukturalnej.

Po zamknięciu tej transakcji, zgodnie z warunkami określonymi w prospekcie spółki AVEVA, Schneider Electric objął 60% udziałów w Grupie AVEVA. Emmanuel Babeau (Deputy Chief Executive Officer i Chief Financial Officer) oraz Peter Herweck (Executive Vice President – Industrial Automation) ze Schneider Electric objęli stanowiska dyrektorów niewykonawczych Grupy AVEVA, a Emmanuel Babeau został ponadto mianowany Wiceprezesem.

Rachunkowość AVEVA będzie w pełni skonsolidowana z rachunkowością działu automatyki przemysłowej Schneider Electric, z całoroczną marżą operacyjną przypisaną do wyników Grupy.

Źródło: Schneider Electric