Rozszerzona Rzeczywistość InnerWebBreathBox

576

W poprzednim artykule o tym respiratorze stawiałem nacisk na proces produkcji, w którym zastosowanie technologii BLE pozwala śledzić cały cykl życia urządzenia. Otwiera to bardzo wiele nowych możliwości. Chcę jednak przyjrzeć się jeszcze dokładniej budowie tego pneumatycznego respiratora. 

Łatwo zauważyć, że urządzenie to składa się z kilkudziesięciu płyt poliwęglanowych ułożonych jedna za drugą. Można się zastanowić czy nie łatwiej było wykonać obudowę i umieścić wszystkie podzespoły wewnątrz. Każde podejście ma swoje wady i zalety. Taniej byłoby zrobić obudowę. To rozwiązanie obok jest bardziej kosztowne ale daje dużą wytrzymałość, odporność na wstrząsy, usztywnia całe urządzenie i zatrzymuje je po otwarciu co jest istotnym elementem bezpieczeństwa. Różne kształty płyt pozwalają unieruchomić wewnętrzne podzespoły co sprawia, że całość jest bardzo solidna i gotowa do pracy w terenie.

Dużą zaletą takiej konstrukcji jest proces produkcyjny, który można rozłożyć na drobne etapy i stworzyć najbardziej optymalną instrukcję montażu respiratora, krok po kroku, z dokładnym opisem wszystkich czynności. Umieszczanie kolejnych płyt w prowadnicach i mocowanie komponentów przypomina proces składania mebli.

Zespół InnerWeb przygotował również prezentację respiratora InnerWebBreathBox na miarę XXI wieku z wykorzystaniem Rozszerzonej Rzeczywistości. Możesz postawić na swoim biurku prototyp i przyjrzeć mu się z bliska, zajrzeć do środka. To niesamowite. Wejdź na www.breathbox.pl. Używając iPhone możesz uruchomić model bez dodatkowych aplikacji korzystając z przeglądarki Safari. W przypadku Androida potrzebna będzie dodatkowa aplikacja aby go uruchomić.

Warto poświęcić chwilę, aby uruchomić taki podgląd. InnerWeb dzięki synergii inżynierów i programistów działa w branży Informatyki Przemysłowej posiadając wszystkie niezbędne narzędzia zarówno w procesach organizacyjnych firmy, procesach produkcji oprogramowania, w marketingu, prezentacji, sprzedaży jak również w procesie instalacji.

Dokładność odwzorowania modelu z użyciem programu Inventor 2021 względem rzeczywistego prototypu respiratora InnerWebBreathBox, pozwala w czasie pandemii i pracy zdalnej przyjrzeć się bliżej projektowi bez większych wymagań sprzętowych. Dzięki temu można konsultować różne rozwiązania ze specjalistami z całego świata.

Dostępność części w różnych rejonach świata może wymagać kosmetycznych zmian w budowie urządzenia. Po opracowaniu wersji produkcyjnej w zależności od lokalnego zapotrzebowania i dostępności podzespołów należy wprowadzić drobne zmiany w obudowie, wyprodukować wersję przedprodukcyjną i upewnić się czy w procesie montażu nie powstaną żadne komplikacje. Powstanie dzięki temu kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt bliźniaczych wersji respiratora o niemal stuprocentowym podobieństwie budowy, które można masowo produkować w określonej lokalizacji na świecie. Dopuszczenie urządzenia do sprzedaży musi zatem uwzględniać możliwość wystąpienia takich zmian. Nie mogą one jednak zmieniać działania podstawowych elementów wykonawczych, regulacyjnych i alarmów respiratora.

Zespół InnerWeb zaprasza do podróży po świecie wirtualnej rzeczywistości, którą również będzie wdrażać w oprogramowaniu InnerWeb przeznaczonym dla zakładów przemysłowych.

Autor: Marcin Worecki
Źródło: World Industry Programming

Przemysł 4.0 InnerWeb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię