Myślenie na dużą skalę, ale zaczynanie od małych kroków – to często rozsądny krok, który należy podjąć, aby odnieść sukces. W obliczu transformacji cyfrowej, to samo hasło dotyczy również inżynierii. Doskonałym pomysłem dla ekspertów w tej dziedzinie jest nawiązanie kontaktów na całym świecie!
Właśnie to będzie miało miejsce podczas Eplan Forum, hybrydowego wydarzenia, które odbędzie się we wrześniu w Kolonii, a które skupi się na takich tematach, jak: zautomatyzowana inżynieria, okablowanie maszyn oraz integracja systemów ERP i PDM. Międzynarodowe firmy osobiście zaprezentują swoje praktyczne doświadczenia z wykorzystania oprogramowania Eplan oraz przekażą cenne spostrzeżenia i uwagi innym zainteresowanym stronom, które chciałyby w pełni wykorzystać swoje procesy, począwszy od kierownictwa wyższego szczebla, a skończywszy na doświadczonych użytkownikach Eplan.
W zeszłym roku firma Eplan z przyjemnością powitała ponad 300 gości, którzy wzięli udział w wydarzeniu online i osobiście. W tym roku ponownie skupimy się na temacie »Transformacji w inżynierii». Forum Eplan 2024 (wcześniej EF|A) zaprasza wszystkich zainteresowanych z całego świata na najwyższej klasy wydarzenie służące wymianie wiedzy. Na uczestników czeka wiele interesujących spotkań i praktycznych doświadczeń firm, w tym: Bender Solutions (DE), Kaeser Kompressoren (DE), Red Eléctrica de España (ES), PMS Elektro- und Automationstechnik (AT), Rockwell Automation (USA), TK Elevator (ES), Winkler+Dünnebier (DE) i innych.
Kiedy inżynieria jest gotowa na przyszłość
Harold van Waardenburg, dyrektor ds. zarządzania rynkiem w firmie Eplan wyjaśnia: »Eplan Forum to najważniejsze wydarzenie poświęcone pełnej automatyzacji procesów inżynieryjnych. Coraz więcej firm koncentruje się na wyeliminowaniu ręcznych etapów pracy i rozszerzeniu automatyzacji w inżynierii. Przechodzą, że tak powiem, na „następny poziom w procesie zautomatyzowanej inżynierii”. Automatyzacja i okablowanie maszyn z dokładnymi długościami do korzystania z funkcji plug and play, a to wszystko w oparciu o cyfrowego bliźniaka, to tylko niektóre z kluczowych tematów poruszanych podczas tego dwudniowego wydarzenia hybrydowego z udziałem uczestników z całego świata.
Harold van Waardenburg – »Coraz więcej firm koncentruje się na wyeliminowaniu ręcznych etapów pracy i rozszerzeniu automatyzacji w inżynierii. Przechodzą na „wyższy poziom” w procesie zautomatyzowanej inżynierii” – wyjaśnia Harold van Waardenburg, dyrektor ds. zarządzania rynkiem w firmie Eplan.
Nacisk kładziony jest na sprawdzone i przetestowane strategie zapewniające najwyższy możliwy stopień automatyzacji w inżynierii. W jaki sposób można to osiągnąć? Standaryzacja jest niezbędna do tego celu, ale istnieją inne metody i podejścia w zależności od specyficznych wymagań przedsiębiorstwa, na przykład ukierunkowana integracja danych Eplan z systemami ERP i PDM, która może uwolnić duży potencjał. Faktem jest, że pytanie: »W jaki sposób można zoptymalizować procesy inżynieryjne w sposób zorientowany na przyszłość?» jest obecnie zadawane w prawie wszystkich firmach.
Zagłębianie się w praktyczne doświadczenia
Międzynarodowi prelegenci z grona klientów Eplan podzielą się swoimi praktycznymi doświadczeniami i zabiorą uczestników w podróże do większej wydajności w inżynierii:
• Red Eléctrica de España: Zapewnia ciągłość krajowych dostaw energii elektrycznej poprzez inżynierię parametryczną w zakresie ochrony i kontroli
• Bender Solutions: Zabezpiecza dostawy energii elektrycznej dzięki systemowym wariantom rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta w rekordowym czasie
• TK Elevator: Jazda windami na szczyt rynku dzięki globalnej standaryzacji i automatyzacji
• Rockwell Automation: Międzynarodowa ekspansja dzięki zarządzaniu wariantami i automatyzacji w inżynierii
• Kaeser Kompressoren: Od inżynierii do produkcji dzięki integracji Eplan-SAP
• PMS Elektro- und Automationstechnik: Ekonomiczne projektowanie projektów inżynierii instalacji przemysłowych
• Winkler+Dünnebier / Hahn Automation: Elektryfikacja linii produkcyjnych dzięki cyfrowemu bliźniakowi
Zarejestruj się TUTAJ
Źródło: MY MEPAX