Wiodący producent opon specjalistycznych GRI wybiera system IFS Applications

813

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że producent opon specjalistycznych ze Sri Lanki — Global Rubber Industries (Pvt) Ltd (GRI) — zdecydował się wdrożyć system IFS Applications™ jako centralne oprogramowanie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP). 

Założone w roku 2002 przedsiębiorstwo GRI stało się największym producentem opon specjalistycznych na Sri Lance i zatrudnia przeszło 600 pracowników w ponad 50 krajach. Aby zapewnić wsparcie planowanego rozwoju działalności, firma GRI potrzebowała lepszej przejrzystości całego łańcucha dostaw — od zaopatrzenia w surowce po dostawę gotowych wyrobów — w celu optymalizacji planowania i reakcji na zmiany globalnego popytu.

Po dogłębnej analizie ofert wszystkich uznanych dostawców oprogramowania ERP wybrano system IFS Applications z uwagi na jego możliwości, nowoczesną architekturę oraz bogatą historię współpracy dostawcy z firmami z sektora produkcji przemysłowej. System IFS Applications zostanie wdrożony w całej organizacji, zapewniając kadrze kierowniczej pełny wgląd w zasoby i wydajność, co z kolei przyspieszy podejmowanie precyzyjnych decyzji. Rozwiązanie to zapewni wsparcie kluczowych procesów biznesowych, takich jak produkcja i planowanie, finanse, zaopatrzenie, sprzedaż i marketing, zarządzanie jakością, remonty i zarządzanie dokumentacją.

„Jesteśmy pod wielkim wrażeniem możliwości, jakie daje system IFS Applications, referencji zarówno od klientów na rynku lokalnym, jak i globalnych, oraz zaufania, jakim analitycy biznesu darzą to rozwiązanie. Nie mieliśmy wątpliwości, że system IFS Applications jest dla nas idealnym rozwiązaniem, które pomoże nam osiągnąć nasze cele” — mówi dyrektor zarządzający firmy GRI, Prabhash Subasinghe. I dodaje: „Ponieważ światowi producenci opon borykają się z niestabilnymi cenami surowców, takich jak guma, jest niezwykle ważne, abyśmy podczas planowania mieli możliwość reakcji na zmieniające się wymagania klientów, zmiany cen i dostępności materiałów, a wszystko to z zachowaniem napiętych terminów wysyłki towaru. Ponadto, w miarę jak rośnie konkurencja na światowym rynku, producenci muszą obserwować konkurencję i reagować adekwatnie do jej działań, zwłaszcza jeśli chodzi o ustalanie cen, promocje oraz upusty. Mając pod ręką odpowiednie informacje dzięki systemowi IFS Applications, firma GRI będzie mogła działać proaktywnie, a zatem dostarczać swoim klientom wydajne i efektywne produkty oraz usługi. Dlatego z niecierpliwością czekamy na szybkie wdrożenie tej platformy oraz owocną współpracę z firmą IFS”.

Jayantha De Silva, prezes i dyrektor generalny oddziału IFS na Sri Lance, dodaje: „Ten projekt wdrożeniowy we współpracy z firmą Global Rubber Industries (Pvt) Limited (GRI) napawa nas entuzjazmem. Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie technologii firmy IFS przełoży się na znaczny wzrost efektywności działań naszego klienta oraz zapewni ich większą przejrzystość i spójność. Firma IFS w pełni rozumie wyzwania biznesowe związane z tak dużym wdrożeniem. Nasz zespół ma duże doświadczenie w obsłudze klientów działających zarówno w branży gumowej, jak i w branży produkcji przemysłowej. Wierzymy, że posiadając taką wiedzę w teorii i praktyce oraz znajomość rynku lokalnego, wyposażymy firmę GRI w zaawansowane i spełniające jej wszelkie oczekiwania rozwiązanie”.

Źródło: http://www.gritires.com