Zbliża się czas postojów. Przygotuj swój park maszynowy

232

Niezależnie od tego w jakiej branży produkcyjnej pracujesz, nie czekaj na awarie i kosztowne przestoje w firmie.

Jednym z kluczowych elementów strategii firmy powinno być posiadanie odpowiedniej polityki utrzymania ruchu i sprawności funkcjonowania maszyn. Procesy te powinny być wprowadzone w firmie choćby w podstawowym stopniu.

Strategia taka polega na zaplanowaniu czynności konserwacyjnych tak, aby w kluczowych momentach sprawdzać sprawność i stan elementów składowych. Postępując w ten sposób, można bez problemu wskazać moment, w którym dany komponent należy regenerować i wymienić podzespoły mogące prowadzić do ewentualnych dużych zniszczeń.

Taniej czasami znaczy drożej

Czasami w trakcie przeglądu okazuje się, że konieczna jest naprawa lub regeneracja części i pojawiają się związane z tym dylematy. Jednym z nich jest szukanie oszczędności. Jednak myślenie polegająca jedynie na obniżeniu kosztów samego procesu może te koszty podwoić. Przy naprawie specjalistycznych części, warto korzystać z serwisów mających dedykowane narzędzia i dostęp do oryginalnych części, a także sprawdzonych procedur.

Dlatego naprawiaj tylko w zaufanych miejscach ponieważ zdarza się, że naprawa nie jest możliwa a część została nieodwracalnie zmieniona. To powoduje, że niemożliwe jest doprowadzenie jej do fabrycznego stanu.

Naprawa części to rozwiązanie tylko dla małych firm?

Naprawa może kojarzyć się z brakiem środków na zakup nowych elementów. Zwłaszcza w małych i średnich przedsiębiorstwach. Tymczasem duże firmy również korzystają z napraw i regeneracji, aby obniżyć koszty. Zdarza się natomiast, że w przypadku dużych firm przeszkadzają w tym na przykład procedury lub brak odpowiednich schematów działania.

Zamiast zamawiać nowe części do kolejnych urządzeń, warto rozważyć sytuację, w której niektóre z naszych maszyn zostaną naprawione. Co może być znacząco tańsze, rozsądne i pragmatyczne.

Naprawa części nie zawsze się opłaca

Nie zawsze należy dokonywać zakupu nowej części, na przykład silnika wrzecionowego, gdy ten ulegnie awarii. Istnieją usterki, które dużo mniejszym kosztem można naprawić. Co jednak, gdy naprawa jest nieopłacalna? A to może się zdarzyć, bo z podobnymi przypadkami spotykaliśmy się już niejednokrotnie.

Czasem lepiej i sprawniej jest bowiem wymienić część na nową, kompatybilną z naszym urządzeniem. Sytuację taką należy rozpatrzyć jednak indywidualnie prosząc o pomoc specjalistów.

Serwis wymienny części, jak  to działa?

Kolejne ciekawe rozwiązanie jest idealne dla tych którym zależy na krótkim czasie naprawy uszkodzonej części. Część taka trafia do serwisu a klient bardzo szybko otrzymują taką samą część w zamian!

To rozwiązanie może okazać się nieco droższe niż naprawa ale pozwala zyskać tak ważny na produkcji czas.. Dodatkowo serwis wymienny jest zdecydowanie bardziej opłacalny i tańszy od zakupu nowej części.

PowerHub – naprawa części do robotów przemysłowych oraz maszyn marki FANUC

Oszczędności w trudnych czasach

Każdemu klientowi przedstawiamy dokładne wyceny regeneracji części też po przeprowadzonej kompleksowej i skrupulatnej diagnostyce części. Dzięki temu można łatwo policzyć ile zaoszczędzimy, gdy naprawiamy części do jednej, ale i większej ilości maszyn. Wszystkie naprawy w serwisie PowerHub są wykonywane na oryginalnych częściach firmy FANUC. Transport do serwisu i z niego, jest całkowicie bezpłatny, podobnie jak diagnostyka komponentu.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami w dziale technicznym pod adresem mail biuro@naprawyfanuc.pl lub numerem telefonu +48 665 439 496

Serwis PowerHub specjalizuje się w naprawie i fabrycznej regeneracji części do robotów przemysłowych oraz maszyn marki FANUC, jak również sterowań CNC FANUC często instalowanych w maszynach innych producentów.

PowerHub Sp. z o.o.
Modlińska 246A
03-15 Warszawa

Tel.: 665 439 496
Email: biuro@naprawyfanuc.pl
Strona: www.naprawyfanuc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię