Zestaw narzędzi do projektowania serwerów OPC UA w systemach embedded

744

Na targach Hannover Messe firma Softing Industrial będzie prezentowała nowy zestaw narzędzi o nazwie OPC UA embedded toolkit, przeznaczony do projektowania serwerów OPC UA w systemach embedded. Odwiedź Softing Industrial (hala 8, stoisko E20) na targach Hannover Messe odbywających się w dniach od 24 do 28 kwietnia 2017.

OPC UA embedded toolkit firmy Softing, bazujący na standardzie ANSI C wymaga małej pojemności pamięci i małej mocy obliczeniowej. Czyni go to idealnym nie tylko do opracowywania oprogramowania firmware dla sensorów i innych urządzeń pracujących w terenie, ale również do zastosowań w systemach kontrolnych i I/O o ograniczonych zasobach. Użytkownicy zyskują tu na możliwości wykorzystania gotowych i sprawdzonych funkcji, pozwalających znacznie skrócić czas wprowadzania na rynek swoich projektów. Toolkit wspiera funkcje bezpieczeństwa Nano Embedded Device Server Profile opracowane przez OPC Foundation oraz funkcjonalność publishera ze specyfikacji UA v1.04 (release candidate). Oferuje też wsparcie dla rozwoju funkcjonalności usług do komunikacji klient/serwer.

Hans-Werner Auberg, dyrektor zarządzający z Softing Industrial: “Oferując wsparcie dla modelu OPC UA pub/sub, nowy toolkit znacząco rozszerza opcje wdrożeniowe dostępne dla OPC UA w systemach automatyki. Odnosi się to do aplikacji bez rygorystycznych wymogów pracy w czasie rzeczywistym. Ale opracowanie TSN (Time-Sensitive Networking) jako standardu bazowego dla deterministycznej czasowo komunikacji ethernetowej oferuje obecnie szerszą gamę interesujących opcji wdrożeniowych. Softing Industrial jest tu czołowym innowatorem i pomaga uczynić OPC UA użytecznym również z funkcjonalnością pub/sub w automatyce.”

Toolkit będzie oferowany wyłącznie w postaci kodu źródłowego. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://industrial.softing.com/en/products/software/opc-development-toolkits.html