Kasety mechaniki 19” do produkcji urządzeń elektronicznych

481

Firma CSI S.A. jako autoryzowany dystrybutor grupy nVent posiada w swojej ofercie produkty takich firm jak: S, oraz systemy ramion nośnych firmy Teknokol. W skład szerokiej oferty wchodzą różnego rodzaju kasety 19”, obudowy, szafy rack, szafy serwerowe i akcesoria.

Głównym zadaniem jest zabezpieczenie działających w nich urządzeń elektronicznych przed zakłóceniami EMC, ESD oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi i zapewnienie odpowiednich warunków termalnych. Do szaf rack i obudów dostępna jest kompletna oferta podzespołów do kontroli warunków klimatycznych takich jak: wentylatory, klimatyzatory, termostaty, wymienniki ciepła. Wielką zaletą kaset i obudów przemysłowych produkowanych ze standardem mechaniki 19”, jest ich normalizacja i modułowość rozwiązań, ułatwiająca dobór elementów obudów do nowych i już działających urządzeń na bazie standardowych komponentów bez konieczności ich modyfikacji. W typoszeregu kaset 19” znajdują się 3 grupy produktowe: kasety do zabudowy elektroniki w formacie płytek drukowanych typu EuropacPRO, obudowy MultipacPRO do zabudowy uniwersalnej elektroniki lub w postaci płytek drukowanych PCB oraz estetyczna seria Inpac która może być stosowana jako obudowa nabiurkowa lub do zabudowy w szafie rack.

EuropacPRO

Dla urządzeń elektronicznych montowanych w szafach rack 19” firma Schroff oferuje systemy kaset serii europacPRO. To wytrzymała, modułowa konstrukcja odporna na wstrząsy, wibracje i zakłócenia EMC zgodnie z normą IEC 61587-3. Kasety spełniają wymagania kolei niemieckich BN 411002, BN 411003, kolei francuskich NF F 60002, NF F 67012 oraz przetestowane zostały pod kątem ekranowania EMC zgodnie z IEC 61587-2, IEC 61587-2.Kasety EuropacPRO są odporne na wstrząsy i wibracje i mogą być stosowane w pojazdach mobilnych. Modułowa konstrukcja zapewnia łatwość i mnogość rozwiązań na bazie standardowych komponentów według standardu mechaniki 19”. Pozwala to na budowanie kaset o wielu rozmiarach o wysokościach 2U, 3U, 4U, 6U, 9U, szerokościach od 20HP do 84HP i głębokościach od 175mm do 1000mm. Panele przednie przeznaczone do kaset europacPRO posiadają specjalne gniazda które zapobiegają wypadnięciu śruby z płyty czołowej po jej odkręceniu. W standardzie znajduje się wiele rodzajów belek poziomych które posiadają ponumerowaną podziałkę umożliwiającą wygodne pozycjonowanie modułów. Prowadnice płytek drukowanych PCB mogą posiadać specjalne kodowanie które zabezpieczy przed wetknięciem modułu w nieodpowiedni slot. Od czasu wprowadzenia przez firmę Schroff anodowanych powierzchni zewnętrznych i chromianowanych powierzchni wewnętrznych, użytkownicy otrzymali funkcjonalne powierzchnie o lepszych właściwościach ekranowania EMC oraz odpornych na zadrapania i posiadających estetyczny wygląd. Do kaset dostępne są dodatkowe uszczelki do ekranowania EMC dzięki czemu idealnie się nadają do budowy systemów CompactPCI, CompactPCI Serial czy VPX.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię