Perun SA realizuje cyfryzację zakładu produkcyjnego, wdrażając technologiczne rozwiązania Comarch

572

Chcąc podnieść efektywność procesów produkcyjnych, firmy coraz częściej decydują się na digitalizację swoich fabryk. Właśnie taki krok podjęła w tym roku firma Perun S.A. oferująca produkty z branży spawalniczej. Dostawcą dedykowanego systemu MES pozwalającego na optymalizację produkcji jest spółka Comarch.

Firma Perun S.A. w codziennej pracy stawia na wysoką efektywność, jakość i optymalizację produkcji, dlatego chętnie inwestuje w nowoczesne rozwiązania Przemysłu 4.0.
Z modernizacji skorzystają również klienci firmy poprzez ułatwioną i przyśpieszoną obsługę zamówień.

W Perun S.A. dbamy o to, by wychodzić naprzeciw potrzebom klientów. Zawsze pragniemy więc korzystać z nowych technik produkcji i wdrażać eksperckie narzędzia optymalizujące pracę zakładu. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Comarch – mówi  Krzysztof Walarowski, Prezes Perun S.A.

W maju 2022 roku firma Perun S.A. rozpoczęła współpracę z dostawcą biznesowych technologii informatycznych, spółką Comarch. W ramach współpracy w zakładzie produkcyjnym Perun S.A. w Łosicach (województwo mazowieckie) wdrażany jest system MES (Manufacturing Execution System), umożliwiający pełną cyfryzację fabryki. Wdrożenie obejmuje:

  • integrację maszyn produkcyjnych w celu stałego monitoringu efektywności wykonywane pracy;
  • implementację ręcznego raportowania dla stanowisk manualnych, co pozwoli wyeliminować nieefektywne raporty w wersji papierowej;
  • instalację modułu kontroli jakości, dbającego o odpowiedni standard wykonania produktu oraz modułu prewencyjnego utrzymania ruchu, zapewniającego dłuższą żywotność maszyn;
  • integrację z systemem Comarch ERP XL.

Nasz produkt nie tylko ułatwia codzienne zadania pracowników, ale także, co najważniejsze, pozwala usprawnić zarządzanie produkcją i zbierać dane, których wykorzystanie przyczyni się do rozwoju firmy nie tylko w krótko, ale i długoterminowej perspektywie. Wierzę, że w Perun SA będzie podobnie – zaznacza Sebastian Gleń, IoT Business Development Manager, Comarch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię