Zrównoważone innowacje pomagają firmom osiągać lepsze wyniki na rynku

580

W obliczu coraz powszechniejszych zakłóceń na światowych i krajowych rynkach, firmy zaangażowane w ciągłe innowacje będą tymi, które w przyszłości będą dobrze prosperować – wynika z badania „More praised than practiced”, przeprowadzonego przez Financial Times (FT) Focus przy wsparciu Dassault Systèmes.

Z badania[1] płynie zaskakujący wniosek: istnieje duży rozdźwięk pomiędzy deklaracjami liderów biznesowych dotyczącymi potrzeby wprowadzania zrównoważonych innowacji, a ich realizacją w praktyce. Choć większość firm jest świadoma nowych trendów i wyzwań, przed którymi stają dziś organizacje, tylko 36% badanych planuje podjąć odpowiednie działania. Przedsiębiorstwa mogą jeszcze nie przykładać dużej wagi do zrównoważonych innowacji, ale czy jest to realny problem? Czy w praktyce zrównoważone innowacje przynoszą zyski?

Budowanie przewagi konkurencyjnej

Aby odpowiedzieć na to pytanie, FT Focus na początek zbadał około 10% firm, które zgłosiły największy postęp we wprowadzaniu kluczowych atrybutów zrównoważonego rozwoju w sposobie projektowania i dostarczania produktów oraz usług. Następnie porównano tę „grupę liderów” z podobnej wielkości grupą firm, które odnotowały najmniejsze postępy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię