33 targi obrabiarek do metalu BIMU- świetna frekwencja i satysfakcja firm. Kolejna edycja w terminie 9-12 października 2024

204

Zakończyła się trzydziesta trzecia edycja BI-MU, odbywającej się na terenie targów Fieramilano Rho co dwa lata wystawy obrabiarek, robotyki, automatyki, produkcji cyfrowej i przyrostowej.

Promowane przez UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE i organizowane przez EFIM-ENTE FIERE ITALIANE MACCHINE targi 33BI-MU odnotowały dużą frekwencję zwiedzających i pełną satysfakcję wystawców.

33BI-MU stanowiło przegląd najlepszych światowych rozwiązań technologicznych z branży obrabiarek do metalu zaprezentowanych na łącznej powierzchni 65 000 metrów kwadratowych przez prawie 700 wystawców, w tym 37% zagranicznych.

33 edycję targów BIMU 2022 odwiedziło ponad 42.000 zarejestrowanych branżowych gości (5% z zagranicy) oraz około 8.000 zwiedzających odbywające się równolegle targi Xylexpo (targi technologii dla przemysłu meblarskiego i drzewnego). Dane te potwierdzają słuszność wyboru dokonanego przez BI-MU i Xylexpo, aby targi odbywały się równolegle co umożliwiło swobodne przemieszczanie się zwiedzających z jednej imprezy na drugą.

Wśród zagranicznych gości znalazło się również 100 firm, głównie użytkowników prezentowanych technologii oraz grupa dziennikarzy z 13 krajów – Australii, Bośni i Hercegowiny, Brazylii, Kanady, Chorwacji, Indii, Meksyku, Polski, Rumunii, Słowenii, Turcji, USA, Uzbekistanu, Wietnamu – zaproszonych w ramach misji gospodarczej zorganizowanej przez UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE we współpracy z ICE-AGENZIA oraz włoskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej.

Alfredo Mariotti, dyrektor generalny UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE, powiedział: „Już od kilku edycji nie widzieliśmy tak pełnych korytarzy i tak zatłoczonych stoisk, co jest znakiem, że propozycja tegorocznej edycji targów BI-MU spotkała się z przychylnym odbiorem zwiedzających pomimo niepewnej sytuacji gospodarczej, na którą składa się wiele problemów, a przede wszystkim kryzys energetyczny. Pierwsze wrażenia zebrane od wystawców są zdecydowanie pozytywne, zarówno jeśli chodzi o liczbę, jak i jakość nawiązanych kontaktów.”

33 edycję BI-MU odnotowała ok. 50 tys. wejść na 700 wystawiających się firm.

Te liczby potwierdzają uznanie publiczności dla formuły opracowanej dla tej edycji wystawy, która wokół obrabiarek i systemów produkcyjnych zaproponowała 5 obszarów innowacji w ramach 5 tematów technologicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię