Dodatki stopowe w produkcji stali

231

Stal jest obecna w niemal każdej gałęzi przemysłu na świecie. Każda stal opiera się na kombinacji dodatków, takich jak żelazostopy. Te żelazostopy lub elementy stopowe wpływają na właściwości stali tak, że spełnia ona pożądane wymagania dla danego zastosowania. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie są zalety różnych stopów w produkcji stali? W tym wpisie na blogu przedstawiamy kompletny przegląd najczęściej występujących w stali pierwiastków i ich wpływ na jej właściwości.

Na rynku dostępne są różne rodzaje stali przeznaczone do konkretnych zastosowań – niektóre muszą być bardziej odporne na wodę, niektóre wymagają wysokiej skrawalności, a inne wysokiej wytrzymałości na rozciąganie lub ciągliwości. Co huty dodają do stali, aby zwiększyć jej właściwości? Jakie pierwiastki stopowe są używane do osiągnięcia jakich właściwości? Jakie są typowe ilości każdego z tych pierwiastków?

W powyższej tabeli (tabela w j. angielskim) przedstawiamy krótki przegląd najbardziej powszechnych pierwiastków stopowych stosowanych w produkcji stali. Dodatkowo, opisujemy ich wpływ na właściwości stali oraz najczęściej stosowane ilości.

Jeśli używasz któregoś z tych pierwiastków w swoim procesie produkcyjnym, niezależnie od tego, czy jesteś hutą stali, czy odlewnią żelaza, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak Metalshub może być wykorzystany do zwiększenia efektywności Twojego procesu zaopatrzenia lub zakupów.

Nasza platforma oferuje kompletne rozwiązanie mające na celu zapewnienie dostępu do globalnych dostawców żelazostopów i metali niezbędnych w produkcji stali i żeliwa. Na naszej platformie znajdują się następujące produkty: żelazokrzem (FeSi), żelazosiarka (FeS), żelazomolibden (FeMo), żelazochrom (FeCr), żelazomangan (FeMn), żelazobor (FeB), żelazofosfor (FeP), żelazotytan (FeTi), krzemomangan (SiMn), nikiel (Ni), żelazoniob (FeNb), żelazowolfram (FeW) czyżelazo wanad (FeV). Aby zapoznać się z pełną gamą naszych produktów, kliknij tutaj.

Prowadzimy cyfrową transformację w rynku metali, zapewniając on-line oparte narzędzie do optymalizacji procesu zamówień. Jest ono dostępne z każdego miejsca na świecie, zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej. Dowiedz się więcej teraz i zarejestruj się na demo.

Źródło: Metalshub

Metalshub to platforma do handlu metalami i żelazostopami dostępna oraz używana na całym świecie. Zapewniamy bezpieczny i szybki proces przeprowadzania małych i dużych transakcji on-line. Oprócz zapewnienia infrastruktury dla handlu zintegrowaliśmy z platformą usługi logistyczne, usługi finansowania handlu i ubezpieczenia kredytów. Wszystko to aby zapewnić jeszcze lepszą bezproblemową obsługę klienta.