Duży popyt na transportowe śruby kulowe NSK

184

Transportowe śruby kulowe to popularne rozwiązanie w przemyśle stanowiące ekonomiczną alternatywę dla precyzyjnych szlifowanych śrub kulowych. Proces produkcji jest idealny do zastosowań, które nie wymagają szlifowanych śrub kulowych o skończonej precyzji, ale takich, które nadal niezawodnie będą przenosić obciążenia liniowe i zapewniać wysoką prędkość oraz jednocześnie dokładne pozycjonowanie.

W przypadku takich zastosowań istnieje duże zapotrzebowanie na transportowe śruby kulowe NSK z serii PR/LPR oraz Ball Screws Interchangeable (z wymiennymi wzajemnie wałami oraz nakrętkami).

Transportowe śruby kulowe NSK stanowią doskonały system ruchu liniowego do zastosowań takich jak obróbka drewna i blach, operacje pakowania, systemy pick-and- place («wybierz i umieść») oraz zautomatyzowane zespoły przenoszenia. Zarówno seria PR/LPR, jak i seria Ball Screws Interchangeable (z wymiennymi wzajemnie wałami oraz nakrętkami) są w stanie zapewnić krótkie czasy cykli dzięki dopuszczalnej prędkości obrotowej rzędu 160000 dn (do 5000 obr./min). Tak wysoka prędkość pracy nie ogranicza jednak precyzji, ponieważ obie serie śrub kulowych oferują klasę dokładności Ct7.

śrub kulowych Ball Screws
Główną cechą serii transportowych śrub kulowych Ball Screws Interchangeable jest możliwość swobodnej wymiany wału i nakrętki.

Inne cechy śrub kulowych PR/LPR oraz Ball Screws Interchangeable (z wymiennymi wzajemnie wałami oraz nakrętkami) obejmują innowacyjny system recyrkulacji kulek z elementami nawrotnymi (deflektorami końcowymi) firmy NSK, który ułatwia osiągnięcie wyżej wspomnianej wysokiej prędkości. Deflektor końcowy, o zoptymalizowanej konstrukcji, zapewnia płynne nawracanie kulek, zmniejszając również natężenie szumu nawet o połowę w porównaniu do systemów standardowych.

Kolejną zaletę stanowi opcjonalna jednostka smarująca K1 NSK. Ten pionierski system uwalnia smar przez cały okres eksploatacji maszyny, co czyni go zrównoważonym i przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem zapewniającym długotrwałą i bezobsługową pracę. W połączeniu z uszczelką utrzymującą środek smarny na miejscu, jednostka K1 pozwala osiągnąć niski współczynnik TCO (całkowitego kosztu posiadania). Dostępny jest również zestaw K1 do zastosowań modernizacyjnych.

Transportowe śruby kulowe NSK serii LPR/PR są fabrycznie zmontowane z ustawionym napięciem wstępnym (służy do tego kompaktowa nakrętka zamontowana już na wale). Ponadto te popularne śruby kulowe, dostępne są w długościach do 4 m i charakteryzują się zerowym luzem podczas zmiany kierunku obrotu nakrętki.

Główną cechę transportowych śrub kulowych NSK serii Ball Screws Interchangeable (z wymiennymi wzajemnie wałami oraz nakrętkami) stanowi dostępny oddzielnie wał i nakrętka, które można uniwersalnie zamieniać (luz nakrętki: poniżej 20 μm) w celu łatwego montażu. Ta możliwość swobodnej wymiany oznacza również, że konstruktorzy maszyn lub autoryzowani dystrybutorzy NSK mogą docinać śruby kulowe na odpowiednią długość. W ten sposób klienci zyskują większą elastyczność i szybką dostępność śrub kulowych zgodnych z DIN w indywidualnych wymiarach (maksymalnie do 2 m), wykorzystywanych na przykład w maszynach specjalnych lub prototypach.

Dzięki atrybutom konstrukcyjnym i wydajnościowym dwóch serii transportowych śrub kulowych NSK konstruktorzy maszyn w całej Europie mogą nadal korzystać z zalet szybkich i dokładnych systemów ruchu liniowego. Co więcej, nieodłączna, wysoka jakość śrub kulowych zapewnia niezawodne i powtarzalne pozycjonowanie, ugruntowując reputację japońskiej marki i zwiększając udziały w rynku.

Źródło: NSK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię