Ekstremalna prędkość i wysoki stopień czystości

679

Firma Klüber Lubrication poszerza swoją ofertę produktów do smarowania wrzecion, wprowadzając nową serię dokładnie przefiltrowanych olejów do wrzecion szybkobieżnych

Coraz więcej gałęzi przemysłu korzysta z obrabiarek wyposażonych we wrzeciona szybkoobrotowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie współczynnika prędkości rzędu 2 mln lub wyższego.

W przypadku takich wrzecion środki smarowe w sprayu są preferowane z uwagi na ich niezawodność, nawet przy wyjątkowo wysokich prędkościach pracy urządzenia. Właśnie z myślą o tak trudnych zastosowaniach firma Klüber Lubrication opracowała nowy olej syntetyczny do wrzecion. Oleje polialfaolefinowe, należące do serii Klübersynth FB, posiadają klasy czystości 15/13/10 i są dostępne w wersjach o lepkości ISO VG 32, 46 oraz 68.

Wydajność oleju Klübersynth FB 4-68 została zbadana przy zastosowaniu bardzo wysokiego współczynnika prędkości, tj. 2,52 x 106 mm/min dla odpowiedniego wrzeciona szybkoobrotowego udostępnionego przez Werkzeugmaschinenlabor WZL w RWTH Aachen (Niemcy).

W przypadku producentów oryginalnego sprzętu oraz operatorów obrabiarek, którzy wymagają nie tylko maksymalnej wydajności oleju, ale także wysokiego stopnia jego czystości, środek Klübersynth FB będzie właściwym wyborem.

Kontakt:

Klüber Lubrication Polska Sp. z o.o.
ul. Wierzbiecice 44a/31b
61-558 Poznan

Phone: +48 61 8 700 790
Fax: +48 61 8 793 805

mail: engineering@pl.klueber.com

www.klueber.pl

O firmie Klüber Lubrication

Firma Klüber Lubrication to jeden z wiodących na świecie producentów smarów specjalnych, oferujący rozwiązania tribologiczne najwyższej jakości dla niemalże wszystkich branż i rynków na całym świecie. Większość produktów jest projektowana i wytwarzana zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. W ciągu ponad 80 lat istnienia firma Klüber Lubrication wprowadziła wysokojakościowe środki smarne, a także usługi konsultacji i obsługi na szeroką skalę, które zyskały doskonałą renomę na rynku. Firma posiada wszystkie standardowe certyfikaty przemysłowe i korzysta z praktycznie bezkonkurencyjnego działu testowania w branży środków smarnych.

Firma Klüber Lubrication powstała w 1929 roku w Monachium i zajmowała się handlem detalicznym w zakresie produktów na bazie olejów mineralnych. Dzisiaj należy do Freudenberg Chemical Specialities SE & Co. KG, grupy biznesowej należącej do grupy Freudenberg Group z Weinheim. Klüber Lubrication zatrudnia około 2000 pracowników w ponad 30 krajach.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.klueber.com

O grupie Freudenberg Chemical Specialities

Grupa Freudenberg Chemical Specialities z siedzibą w Monachium została założona w roku 2004 jako nowa grupa biznesowa niemieckiej Freudenberg Group z Weinheim, będącej rodzinną firmą technologiczną o ponad 160-letniej historii, działającą w różnych dziedzinach. Grupa Freudenberg Chemical Specialities jest zorganizowana w sposób przejrzysty i zorientowany na rynek, z zarządem i działami korporacyjnymi. Jej celem jest promowanie potencjału innowacji w zakresie swojej działalności oraz budowanie wiodącej pozycji na światowym rynku w zakresie specjalnych środków smarnych i środków antyadhezyjnych. Grupa biznesowa obejmuje pięć zasadniczo niezależnych działów, prowadzących działalność w ponad 50 krajach: Klüber Lubrication, Chem-Trend, SurTec, Capol i OKS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię