Firma NSK opracowuje aplikację mobilną dla łożysk precyzyjnych

772

Firma NSK zaprezentowała nową aplikację mobilną, która ułatwia dobór łożysk precyzyjnych oraz związany z nim proces integracji projektowej. Aplikacja pomaga również chronić klientów przed stosowaniem podrobionych produktów dzięki kilku funkcjom będącym w stanie zweryfikować autentyczność łożysk.

Nowa aplikacja NSK na smartfony pomaga w wyborze łożysk precyzyjnych oraz chroni klientów przed użytkowaniem podrobionych produktów.

Wydanie nowej aplikacji zbiegnie się z pierwszą wysyłką łożysk precyzyjnych NSK w opakowaniach zawierających unikatowe kody kreskowe 2D. Dla produktów pochodzących z fabryki NSK w Newark w Wielkiej Brytanii aplikacja zostanie opublikowana w styczniu 2019 r.  Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie będzie można zeskanować kod kreskowy, co pozwoli uzyskać natychmiastowy dostęp do przydatnych informacji, takich jak indywidualny numer identyfikacyjny, data produkcji, rejestr inspekcji łożyska, tolerancje wymiarowe, klasa dokładności wykonania, rodzaj smaru i inne szczegóły techniczne.

Dane będzie można eksportować w formatach CSV i PDF, co umożliwi łatwy transfer do systemów klienta. Funkcjonalność ta przyczynia się do zwiększonej wydajności w całym procesie montażu łożysk do wrzecion oraz poprawia identyfikowalność produktu w bardziej zautomatyzowanych systemach zarządzania opartych o technologię IT.

Firma NSK opracowała aplikację w zgodzie z rosnącym trendem rozwoju inicjatyw przemysłu 4.0 i inteligentnych fabryk, które przyspieszają cyfryzację w przemyśle wytwórczym. Wraz z dalszą integracją maszyn wyposażanych w rozwiązania bezprzewodowe z systemami komputerowymi, łatwy, natychmiastowy dostęp do cyfrowych informacji staje się kluczowym elementem wydajnych operacji produkcyjnych.

W odniesieniu do ochrony klienta unikatowe kody 2D i powiązany system chmury danych NSK zabezpieczają przed podrabianymi produktami. Skanowanie kodu kreskowego ujawnia, czy dany produkt mógł zostać sfałszowany dzięki sprawdzeniu go w bazie danych NSK. Ponadto w przypadku każdego łożyska jest śledzona i wyświetlana ilość wejść na unikatową stronę, co pozwala klientom lepiej określić, czy dany produkt to masowo wytwarzana imitacja w nielegalnie skopiowanym opakowaniu NSK.

Nowa aplikacja zapewnia również łatwy dostęp do wielu usług sieciowych NSK, zapewniając szybsze odpowiedzi na zapytania techniczne, sprawniejszą obsługę klienta i bardziej wydajny, uproszczony proces zamawiania produktu poprzez oddziały sprzedaży firmy oraz dystrybutorów. Ponadto aplikacja zapewnia użytkownikom dostęp do licznych narzędzi technicznych i informacji praktycznych, takich jak cyfrowe katalogi, techniczne kalkulatory łożysk oraz poradniki w zakresie obsługi i konserwacji.

Aplikacja, kompatybilna z urządzeniami iOS oraz Android, będzie dostępna w języku angielskim, japońskim i chińskim.  Obecnie jest dostosowana do łożysk precyzyjnych (klasy ISO 5 i wyższej) o średnicy otworu większej niż 30 mm, takich jak są stosowane w obrabiarkach. W tej chwili aplikacja obsługuje takie rodzaje łożysk, jak łożyska kulkowe skośne, łożyska walcowe oraz łożyska kulkowe skośne wzdłużne, natomiast w przyszłości usługa będzie rozszerzana o kolejne produkty NSK.

Źródło: NSK