GŁĘBOKIE ROWKOWANIE (GL) z Dormer Pramet asortymentem do przecinania i rowkowania

239

Dormer Pramet posiada kompleksowy asortyment do przecinania i rowkowania, która została opracowana, jako wydajne rozwiązanie dla klientów i jest stale rozwijana.

Asortyment GL jest dedykowany do przecinania i rowkowania w stalach, stalach nierdzewnych na maszynach CNC, głowicach przesuwnych i automatach wielowrzecionowych. Oferta oprawek obejmuje szeroki zakres. Od rozmiaru noża 12 mm dla maszyn z głowicą przesuwną do rozmiaru trzonka 25 mm do większych maszyn CNC. Oprawki dostępne są z większą ilością wariantów wysięgu, które pozwalają na uzyskanie jak największej sztywności. Ostrza do głębokiego przecinania posiadają przyjazny dla użytkownika system mocowania i umożliwiają łatwą wymianę płytki. Narzędzia z małym chwytem mają łatwo dostępną śrubę mocującą [przechyloną pod kątem 30°] i dzięki temu oszczędzają czas ustawiania maszyn.

                                            Pramet GL line in action

Łamacze wiórów GL oferują do 60% większą wydajność i są dostępne w czterech głównych geometriach.

Pierwszym wyborem do przecinania jest łamacz wiórów PM przeznaczony do głębokiego przecinania, dający małe opory skrawania.
Do średnich i dużych posuwów w różnych warunkach obróbki odpowiedni jest łamacz PR. Jego krawędź skrawająca jest odporna na pękanie podczas rowkowania przerywanej obróbki i idealnie nadaje się do przecinania prętów.

Toczenie wzdłużne i profilowanie kopiowe są obsługiwane przez łamacze GM i MM. Łamacz wiórów MM doskonale nadaje się do profilowania kopiowego, co zapewnia dłuższą żywotność narzędzia dzięki niskim siłom skrawania.

Wszystkie płytki dostępne są w szerokościach od 2 do 6 mm.

Źródło: Dormer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię