Mobil Serv – nowy program analiz olejowych od ExxonMobil

667

ExxonMobil wprowadził nowy program analiz olejowych Mobil Serv Lubricant Analysis, w skrócie MSLA. Usługa jest dostępna również na urządzeniach mobilnych i pomaga z wyprzedzeniem identyfikować problemy ze sprzętem, zanim spowodują nieplanowane przestoje.

• Program analiz olejowych pomaga zwiększyć produktywność i ograniczyć koszty.
• Wśród oferowanych nowości: dostęp do programu analiz przez aplikację mobilną, technologia scan-and-go oraz większe możliwości analityczne.
• Klienci mogą zarządzać analizami korzystając ze smartfona, tabletu lub komputera.

Mobil Serv, który zastępuje dotychczasowy program analiz olejowych ExxonMobil Signum, może odegrać istotną rolę w utrzymaniu ciągłości produkcji. Dzięki regularnemu monitoringowi, program analiz pomaga zwiększyć niezawodność sprzętu i ograniczyć zużycie środków smarnych. Program może również pomóc wydłużyć okresy pomiędzy wymianami oleju, co z kolei wpływa na obniżenie kosztów operacyjnych oraz poprawę bezpieczeństwa dzięki ograniczeniu do minimum kontaktu człowieka z maszyną.

Nowy program ma usprawnić proces analiz oleju – od etapu pobierania próbek do przygotowania raportu końcowego. Usługa wykorzystuje technologię scan-and-go z użyciem kodów QR. Dzięki temu klienci mogą łatwo dostarczyć próbkę oleju do laboratorium ExxonMobil, zachowując prosty dostęp do wyników analiz i rekomendacji dopasowanych do sprzętu. Wszystko odbywa się poprzez smartfon lub tablet za pomocą aplikacji działającej w chmurze. Klienci usługi mogą w razie potrzeby dzielić się informacjami z innymi osobami. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne podczas pracy w różnych lokalizacjach. Inżynierowie mają pełny dostęp do swojego konta bez względu na miejsce pobytu.

Nowa usługa eliminuje konieczność przygotowywania etykiet i dokumentów oraz ułatwia komunikację w czasie rzeczywistym w zakresie harmonogramu zbierania próbek i wyników analiz. Jednak klienci przyzwyczajeni do wcześniejszych rozwiązań nadal mogą zarządzać i oceniać raporty w sposób tradycyjny. Poza nowym i łatwym w obsłudze interfejsem, nowy program analiz od ExxonMobil oferuje skrócony czas odpowiedzi. Wszystko po to, by pomóc zakładom zabezpieczyć swój sprzęt i biznes.

„Biorąc pod uwagę znaczące nakłady inwestycyjne firm, trudno sobie wyobrazić pominięcie inwestycji w nowoczesny monitoring oleju” – mówi Ayman Ali, doradca ds. środków smarnych dla przemysłu firmy ExxonMobil w regionie EAME. „Wprowadzenie nowej usługi opiera się na długiej tradycji ExxonMobil świadczenia innowacyjnych analiz olejowych dla firm z całego świata, umożliwiając im wydłużenie okresów pomiędzy wymianami oleju, ograniczenie kosztów serwisowania i poprawę wydajności”.

Program analiz olejowych oferuje szczegółowe analizy, dzięki którym klienci mogą śledzić produktywność i w porę dostrzec problemy. 25 opcji analiz pozwala wybrać pakiet testowy najlepiej dopasowany do potrzeb firmy.

Nowa usługa jest już dostępna, a konta użytkowników dotychczasowego programu analiz ExxonMobil Signum, razem z historią zleconych analiz, zostały automatycznie przeniesione do nowego programu. Od ponad 100 lat ExxonMobil oferuje szeroką ofertę usług technicznych, pomagając w optymalizacji prac serwisowych i poprawie wydajność sprzętu. Teraz wszystkie one zostają przeniesione pod parasol jednej marki, aby pomóc świadczyć te usługi jeszcze lepiej.

Więcej o programie analiz Mobil Serv oraz rejestracja na stronie: https://mobilserv.mobil.com/en/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię