Mobilne okablowywanie – nowe stanowisko robocze Wire Station 540

731

Ergonomiczność, modułowość i uniwersalność to podstawowe cechy nowego, mobilnego stołu do okablowywania WireStation 540 firmy Rittal. To nowe rozwiązanie pozwala na budowę profesjonalnych i mobilnych stanowisk roboczych w prefabrykacji szaf sterowniczych czy warsztatów elektrycznych. Nowy, modułowy system Rittal pozwala na indywidualne dopasowanie stołu do procesu montażu.W połączeniu z automatem do konfekcjonowania przewodów Wire Terminal i oprogramowaniem narzędziowym Eplan Smart Wiringjest kolejnym krokiem w kierunku automatyzacji procesu prefabrykacji szaf sterowniczych i rozdzielnic oraz elementem zintegrowanego łańcucha wartości Rittal i Eplan.

Okablowywanie komponentów w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej jest nadal czynnością wykonywaną – w większości przypadków – ręcznie. W sytuacji gdy konfekcjonowanie przewodów odbywa się automatycznie, np. za pomocą RittalWire Terminal, to nadal ich instalację w szafie sterowniczej lub na płycie montażowej wykonywało się dotychczas w tradycyjny sposób – ręcznie. Podobnie jak konfekcjonowanie przewodów o większych przekrojach czy montaż złączy stykowych. To był główny powód, dla którego firma Rittal wprowadziła na rynek zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii stanowisko robocze Wire Station 540, które pozwala na zwiększenie wydajności i efektywności czynności wykonywanych przez specjalistów.

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb

Podstawę mobilnego stanowiska Wire Station 540 stanowi stół roboczy, którego wysokość można dopasować do wzrostu osoby obsługującej i warunków pracy. W zestawie znajduje się moduł szuflad na narzędzia ręczne a do wyposażenia stanowiska można dodać np. lampę LED z funkcją ściemniania, która zapewnia równomierne oświetlenie miejsca pracy, listwy zasilające oraz wielofunkcyjny uchwyt monitora. Przymocowanie rolek kabli, wiązek przewodów oraz półek jest dodatkową opcją, która ułatwia montaż.W przypadku mobilnego stołu Wire Station 540 można w prosty i łatwy sposób zintegrować urządzenia półautomatyczne do konfekcjonowania przewodów takie jak: półautomaty do cięcia, usuwania izolacji i zaciskania końcówek przewodów. Stanowisko robocze umożliwia także efektywne i łatwe wykonywanie wszystkich prac związanych z przewodami o większych przekrojach oraz wymagających specjalnej obróbki końcówek.

Uchwyt, który umożliwia przymocowanie szynowych magazynków przewodów pochodzących z maszyny Wire Terminal do stanowiska roboczego, w połączeniu z opcjonalnym monitorem staje się idealnym interfejsem do wykorzystania oprogramowania Eplan Smart Wiring.

Czasochłonne przemieszczanie się tam i z powrotem pomiędzy szafą sterowniczą a stołem warsztatowym należy już do przeszłości. RozwiązanieWire Station jest na kółkach i pozwala na jegow pełni mobilne zastosowanie, np. w warsztacie. Dzięki temu, ręcznie lub automatycznie konfekcjonowane przewody, wszystkie narzędzia, półautomaty i dodatkowe materiały są zawsze w zasięgu ręki. Rozwiązanie takie jak Wire Station jest optymalnym interfejsem pomiędzy automatycznym konfekcjonowaniem przewodów a pracą manualną przy szafie sterowniczej.

Źródło: Rittal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię