Nowa przekładnia płaska ABM Greiffenberger dla techniki przenośnikowej

1215

Nowa przekładnia płaska FGA 172/173 ABM Greiffenberger spełnia wysokie wymagania, stawiane w stosunku do przenośników w branży intralogistyki. Napęd jest kompaktowy, pracuje bardzo wydajnie i cechuje się długim czasem eksploatacji.

Przekładnia płaska przenosi momenty obrotowe do 170 Nm. Przeznaczona jest w szczególności do użytku w technice przenośnikowej, np. jako napęd przenośników łańcuchowych, taśm przenośnikowych, stołów obrotowych i przenośników pionowych. FGA 172/173 posiada najwyższej jakości uzębienie skośne. Umożliwia to niezawodną, energooszczędną oraz cichą pracę. Uzębienie oraz lekka, a mimo to wytrzymała obudowa aluminiowa są produktem własnym ABM.

Również ten nowy wariant w serii przekładni płaskich wyposażony jest w wiele opcji mocowania, dzięki czemu użytkownicy mają szeroki wachlarz możliwości montażu. Przekładnia może zostać zamontowana z boku i użytkowana z różnego rodzaju kołnierzami lub montowana od góry z blokadą momentu obrotowego. Napęd montować można pod taśmą przenośnikową, co pozwala na oszczędność miejsca. FGA 172/173 łączyć można bez problemu zarówno z trójfazowymi silnikami asynchronicznymi, jak również z silnikami SINOCHRON produkcji ABM Greiffenberger.

Wersja 172/173 przekonuje bardzo wysoką efektywnością, znosi duże przeciążenia i jest wyjątkowo wydajna. Przekładnia płaska dostępna jest w wersji dwu- i trójstopniowej. Poza logistyką przenośnikową znajduje zastosowanie jako napęd jezdny suwnic, ponieważ pozwala na mniejsze przełożenia również w konstrukcji dwustopniowej. Obie wersje konstruktorzy ABM umieścili w jednej obudowie, napęd jest dzięki temu absolutnie kompaktowy. Nowa wersja uzupełniła lukę pomiędzy FGA 103 a przedstawioną przez ABM już w 2014 roku FGA 283.

Źródło: www.abm-antriebe.de 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię