Nowe centrum testowe firmy Hoyer oznacza jeszcze większą elastyczność i szybsze dostawy silników elektrycznych.

590

Do niedawna proces testowania i certyfikacji silników był uzależniony od zewnętrznych rozwiązań. Jednak dzięki otwarciu nowego centrum testowego przy azjatyckiej siedzibie firmy w Ningbo we wschodnich Chinach, Hoyer może wziąć sprawy we własne ręce. Ma to szczególny wpływ na dostawy silników morskich, gdzie dla uzyskania certyfikacji towarzystw klasyfikacyjnych niezbędne jest przeprowadzenie testów pod nadzorem niezależnych inspektorów.

– Do tej pory musieliśmy godzić się z faktem, że byliśmy kolejnym numerkiem w kolejce, co niekorzystnie wpływało na realizację zamówień. Teraz wszystkie testy związane z klasyfikacją morską będziemy mogli wykonywać samodzielnie, co przełoży się na większą elastyczność i lepszy czas dostawy dla naszych klientów. Ponadto, uzyskane w Ningbo zatwierdzenie typu silnika możemy wykorzystać do realizacji zamówień bezpośrednio z głównej siedziby firmy w Danii po przeprowadzeniu już wyłącznie testu rutynowego – tłumaczy Maciej Taboła z Działu Sprzedaży Hoyer.

W nowy centrum testowym Hoyer może testować silniki elektryczne do mocy 450kW w zakresie napięć od 110 do 830V oraz częstotliwości od 50 do 60Hz. Przeprowadzenie kompletnego testu typu zajmuje od 4 do 5 godzin i obejmuje:

 –  Wizualną ocenę i przegląd dokumentacji
– Pomiar rezystancji izolacji
– Test wysokiego napięcia
– Test silnika bez obciążenia
– Pomiar rezystancji uzwojenia
– Test łożysk
– Test silnika pod obciążeniem
– Test przeciążenia
– Test pracy przy zwiększonej prędkości obrotowej
–  Pomiar przyrostu temperatury

Więcej infomracji: www.hoyermotors.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię