Nowe łańcuchy rolkowe i koła zębate firmy norelem zapewniają wydajność ciężkim napędom łańcuchowym

604

Firma norelem, globalny ekspert w zakresie standardowych komponentów maszyn, przedstawiła nową serię podwójnych i potrójnych łańcuchów rolkowych oraz kół zębatych, która oferuje inżynierom optymalne przenoszenie mocy potrzebne do ciężkich napędów łańcuchowych.

Podwójne i potrójne łańcuchy rolkowe, oferując znacznie większą wydajność w stosunku do pojedynczego łańcucha, są stosowane do napędzania sprzętu w wymagających aplikacjach, takich jak pakowanie, przeładunek materiałów i rolnictwo. W połączeniu z podwójnymi i potrójnymi kołami zębatymi norelem zapewniają one optymalną niezawodność i przenoszenie mocy w warunkach obciążeń równomiernych, nierównomiernych lub impulsowych.

Łańcuchy podwójne norelem oferują wydajność 1,75 x większą od łańcucha pojedynczego, podnosząc tę wartość do 2,5 x w przypadku łańcucha potrójnego. Nowe łańcuchy, kompatybilne z silnikami elektrycznymi i spalinowymi, mają konstrukcję europejską z wygiętymi płytkami łączącymi zgodnie z normą DIN ISO 606. Wyprodukowane ze stali lub stali nierdzewnej (tylko podwójne), posiadają podziałkę/skok od 8 mm do 11/2 cala, spełniając wymogi dla wielu różnych zastosowań.

Uzupełnieniem łańcuchów rolkowych są dostarczane przez norelem gotowe podwójne i potrójne koła zębate stalowe, dostępne w wersjach od 8 do 125 zębów. Różnorodność liczby zębów zapewnia inżynierom pełną elastyczność wyboru przełożeń.

Marcus Schneck, CEO firmy norelem, podkreśla: – Wraz z łańcuchami i zębatkami dostarczamy również ogniwa łańcuchów i napinacze, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować inżynierom wszystko, czego potrzebują do zapewnienia niezawodnego działania napędu łańcuchowego. Część naszego firmowego zobowiązania stanowi realizacja wszystkich potrzeb klientów przy wykorzystaniu jednego eksperckiego źródła dostaw.

Wszystkie łańcuchy, koła zębate i akcesoria można zamawiać poprzez THE BIG GREEN BOOK, powszechnie doceniany katalog norelem obejmujący ponad 60 000 standardowych komponentów maszyn.

Więcej informacji o firmie norelem i ofercie komponentów można znaleźć na stronie www.norelem.pl.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię