Nowe narzędzia skrawające z węglika spiekanego firmy Seco skracają czas obróbki implantów kolana

655

Firma Seco Tools wprowadziła na rynek pierwszą w branży linię frezów dedykowanych do obróbki implantów kolana. Nowa linia narzędzi skrawających Jabro® z węglika spiekanego, przeznaczonych do obróbki implantów medycznych, to połączenie różnorodnych strategii obróbki, jak obróbka przy dużych prędkościach, która może skrócić cykl obróbki implantów kolana aż o połowę!

Różne rodzaje narzędzi oraz optymalnie dobrane pokrycia pozwalają uzyskać wyjątkową jakość powierzchni implantu, co ogranicza, a często nawet eliminuje, etap wygładzania czy obróbki wykańczającej. Właściwości te zapewniają również doskonałą stabilność procesu i długą żywotność narzędzia.

Linia produktów do obróbki implantów medycznych Jabro obejmuje 9 zaawansowanych geometrii i 39 narzędzi, z których większość zalicza się do asortymentu wydajnych frezów Jabro Tornado. Każda geometria przeznaczona jest do innych zastosowań związanych z obróbką części udowej i piszczelowej implantu stawu kolanowego. Nowe narzędzia to zdecydowani liderzy w obróbce części ze stopów kobaltowo-chromowych (CoCr) i zgodnego z normą ISO-S12 stopu tytanu Ti6Al4V (wydruk 3D), zapewniający najwyższe parametry obróbki elementów także innych implantów medycznych, takich jak implanty stawu biodrowego oraz metalowych płytek do łączenia kości.

Aby uzyskać więcej informacji na temat frezów medycznych Jabro, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy Seco lub odwiedzić stronę internetową produktu.

Źródło: SECo