Nowe narzędzie online do doboru bezobsługowych rolek prowadzących firmy igus

793

Ekspert xiros pomaga w łatwym doborze lekkich i bezsmarowych rolek transportowych zmontowanych na bazie łożysk kulkowych. Przemysł spożywczy i opakowaniowy stawia wysokie wymagania wobec stosowanych komponentów – muszą być bezobsługowe, higieniczne i czyste. Z tego powodu konstruktorzy systemów foliowania i etykietowania polegają na lekko pracujących rolkach prowadzących z bezsmarowymi elementami z tworzywa sztucznego firmy igus. Aby pomóc klientowi w szybkim doborze odpowiedniej rolki do ich zastosowania, firma igus opracowała teraz nowego eksperta online dla rolek prowadzących.

Polimerowe łożyska kulkowe xiros firmy igus są bezsmarowe i bezobsługowe oraz charakteryzują się bardzo niskim momentem rozruchu. Są one stosowane szczególnie w przemyśle opakowaniowym i spożywczym, ponieważ nie ma ryzyka zanieczyszczenia z powodu potrzeby stosowania smarów. Dzięki rolkom prowadzącym xiros firma igus oferuje lekkie rozwiązania systemowe do natychmiastowej instalacji, na przykład w systemach foliowania lub etykietowania. Płynniepracujące rolki prowadzące są dostępne w różnych średnicach, długościach docinanych zdokładnością co do milimetra i w trzech materiałach tub.

Firma igus opracowała eksperta od rolek prowadzących, aby umożliwić klientowi dobór i zamówienie rolki prowadzącej w zaledwie dwóch krokach. W nowym narzędziu online, w pierwszym kroku użytkownik musi jedynie określić średnicę zewnętrzną, wewnętrzną, długość rolki, obciążenie i jego rodzaj, prędkość i parametry środowiskowe w postaci temperatury. Prowadzające powyższe dane oraz zaznaczając rodzaj pracy rolki, ekspert online oblicza siłę na tubiei zaleca odpowiednie materiały tuby. W drugim kroku użytkownik może wybrać rolkę prowadzącą na podstawie danych o ugięciu, wadze i cenie, pobrać pliki CAD i zamówić rolkę bezpośrednio online.

Właściwy materiał do każdego zastosowania

Rolki prowadzące wykonane z aluminium, PVC i włókna węglowego są używane przez użytkowników w szerokim zakresie zastosowań. W porównaniu z powszechnie stosowanymi tubami ze stali nierdzewnej, materiał tuby igus waży znacznie mniej, co z kolei ma pozytywny wpływ na bezwładność rolki. Jeśli użytkownik chce użyć tuby wykonanej w całości z materiałów zatwierdzonych dla przemysłu spożywczego, rolka prowadząca z materiałem tuby z PVC jest właściwym wyborem. Jest ona wykonana w całości z materiałów zgodnych z rozporządzeniem UE 10/2011. Można stosować je równiaż jako wałek transportowy. Jeśli wymagana jest szczególnie lekkarolka prowadząca, igus oferuje kompletne rozwiązanie z tubą z włókna węglowego.

Zastosowanie natomiast, aluminiowej tuby jest doskonałym rozwiązaniem do prowadzenia etykiet i folii. Dwa łożyska kulkowe z kołnierzem stałym xiros wykonane z wysokowydajnych tworzyw sztucznych z kulkami ze stali nierdzewnej zapewniają suchą i gładką pracę rolek. Oferują one mniejsze tarcie niż smarowane metalowe łożyska kulkowe, ponieważ kulki nie muszą pokonywać oporu smaru i uszczelki oraz działają znacznie bardziej płynnie.

Źródło: Igus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię