Nowe pionowe 5-osiowe centra obróbcze Makino L2: Optymalne rozwiązanie do wielkoseryjnej produkcji części

766

Nowe pionowe 5-osiowe centrum Makino L2 charakteryzuje się wysoką precyzją i dużą sztywnością oraz kompaktową budową dzięki bardzo niewielkiej podstawie. Dwa modele przeznaczone do zastosowań z indeksowaniem oraz obróbki wirników zostaną zaprezentowane podczas tegorocznych targów EMO w Hanowerze. Obydwa zostały zaprojektowane z myślą o wielkoseryjnych procesach produkcji niewielkich części i są przystosowane do automatyzacji.

Zastosowania:Wielkoseryjna produkcja części

Dzięki sztywnej konstrukcji, elastycznej budowie wrzeciona i wyjątkowo małej podstawie L2 gwarantuje dużą stabilność i niezawodność w procesie całodobowej, bezzałogowej obróbki niewielkich komponentów. Kompaktowa budowa tej maszyny pozwala na jej efektywne zastosowanie w praktycznie każdym układzie produkcji detali, począwszy od ręcznego przenoszenia części aż po ich automatyczne przesuwanie w systemach obsługiwanych przez roboty. Wyposażone w wysokowydajne wrzeciono centrum obróbkowe doskonale radzi sobie z operacjami frezowania, wiercenia i gwintowania różnych części produkcyjnych przy spełnieniu rygorystycznych wymogów, gwarantując przy tym szybkość i przyspieszenie pozwalające na wielokrotną redukcję czasu cyklu obróbki części. L2 może poszczycić się podwójnym silnikiem z bezpośrednim napędem (DD) i hamulcem  na osi A oraz pojedynczym silnikiem z bezpośrednim napędem i hamulcem  na osi C, co gwarantuje dużą szybkość i nadzwyczajną dokładność w procesie obróbki 5-osiowej.

5-osiowe centrum obróbkowe L2 z indeksowaniem stołu obrotowego

5-osiowe centrum obróbkowe L2 z indeksacją posiada wysokowydajny 5-osiowy indeksowany stół obrotowy, elementy odpowiednio dopasowane dla potrzeb automatyzacji oraz zdolność do obróbki 5-osiowej rozmaitych materiałów i detali, z przeznaczeniem do wielkoseryjnej produkcji części w różnych branżach, m.in. w sektorze motoryzacyjnym i produkcji sprzętu medycznego. Oferuje on możliwość obróbki detali do Ø400 mm, o ciężarze 80 kg. Stół jest wyposażony w osiem portów hydraulicznych i pneumatycznych, które ułatwiają integrację elementów do automatyzacji. Centrum posiada wrzeciono HSK-A50 o prędkości 16 000 obr./min. Automatyczna zmieniarka narzędzi (ATC) może pomieścić do 15 lub (opcjonalnie) 30 narzędzi o maksymalnej średnicy 80 mm, długości 250 mm i ciężarze 8 kg.

5-osiowe centrum L2 do obróbki wirników

Stworzone specjalnie z myślą o wysokowydajnej obróbce wirników, 5-osiowe centrum obróbkowe L2 wyróżniają dwie szczególne cechy: wysokoobrotowy 5-osiowy stół do równoczesnej obróbki i wrzeciono o prędkości 25 000 obr./min. Wrzeciono typu „catridge” o prędkości 25 000 obr./min. (HSK-A50) posiada system smarowania powietrzno-olejowego, moment obrotowy do 21,5 Nm i zapewnia moc do 18,5 kW. Współczynnik przyspieszenia/zatrzymania wynosi 1 G na osi X, 0,9 G na osi Y oraz 1,4 G na osi Z.

W obydwu modelach L2 zagwarantowano możliwość prostego włączenia do układów z różnymi konfiguracjami automatycznego przemieszczania i ładowania części, m.in. z zewnętrznymi ramionami ładującymi oraz zamontowanymi na stałe lub ruchomymi automatycznymi ładowarkami. Te procesy automatyzacji mogą przyczynić się do zwiększenia produktywności, skrócenia całkowitego czasu realizacji zlecenia, zmniejszenia kosztów pracy oraz znacznie lepszego wykorzystania powierzchni.

Źródło: Makino

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię