Nowe trwałe łożyska BNEQARTET do pralek ładowanych od przodu

573

Firma NSK ogłosiła opracowanie nowych trwałych łożysk BNEQARTET do pralek ładowanych od przodu. Osiągają one ponad dwukrotnie większą trwałość zmęczeniową w porównaniu do standardowego produktu używanego do podtrzymywania bębna w pralkach ładowanych od przodu, zapewniając dłuższy okres eksploatacji w różnych warunkach użytkowania.

Na rynku europejskim, wielkość bębnów używanych w popularnych pralkach ładowanych od przodu jest coraz większa, a specyfikacje efektywności energetycznej pralek stały się dla ich producentów dużym wyzwaniem. W rezultacie rośnie obciążenie, jakiemu podlegają łożyska podtrzymujące bęben, co z kolei może prowadzić do skrócenia ich żywotności. Szukając rozwiązania tego problemu dla europejskich producentów sprzętu AGD, NSK wykorzystała jedną ze swoich kluczowych technologii materiałowych, aby zwiększyć trwałość łożyska, zachowując jednocześnie takią samą wielkość łożyska, jak produktu standardowego.

Przeszkodą do pokonania na etapie projektowania łożyska BNEQARTET była tendencja wtrąceń niemetalicznych w łożyskach do złuszczania lub pękania po latach wibracji. Im większe obciążenia, tym bardziej widoczne jest to zjawisko. Warunki panujące wewnątrz pralki również nie należą do łatwych – łożysko musi zmagać się z wysoką temperaturą, wilgocią, detergentami, brudem i pleśnią.

Charakterystyka produktu

NSK opracowała materiał dla nowego łożyska poprzez kombinację optymalizacji składników stopowych i własnej technologii kontroli czystości, co umożliwiło podwojenie trwałości eksploatacyjnej w warunkach ciężkich obciążeń oraz przeciwdziałanie zanieczyszczeniom. Nowe łożysko pracuje niezawodnie w trudnych warunkach, w tym również w takich, które obejmują wystawianie go na zanieczyszczenia. Powstrzymano również złuszczania pochodzenia powierzchniowego mające swoje źródło w koncentracji naprężeń na wgnieceniach spowodowanych zanieczyszczeniami, a także powstrzymano złuszczanie WSF (White Structure Flacking). Wyeliminowano także proces złuszczania w warunkach wysokiej temperatury.

Źródlo; www.nsk.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię