Nowy system montażu osprzętu do narzędzi oscylacyjnych

609

Jednolity system gwarantuje wyższą wydajność pracy

   – Współpraca na rzecz rozwoju: Bosch i Fein wprowadzają nowy standard montażu osprzętu

   – System montażu Starlock zapewnia szybkie tempo i precyzyjny rezultat pracy

   – Trzy klasy wydajności: Starlock, StarlockPlus i StarlockMax

Leinfelden/Schwäbisch Gmünd –  Bosch i Fein, światowi liderzy w segmencie elektronarzędzi oscylacyjnych, wprowadzają na rynek wspólnie stworzony system montażu osprzętu w tych elektronarzędziach, noszący nazwę Starlock. Współpraca obu firm ma na celu zaoferowanie użytkownikom jednolitego standardu zapewniającego jeszcze wyższą wydajność, szybsze tempo oraz bardziej precyzyjne rezultaty pracy.
Dzięki wyjątkowej koncepcji napędu, narzędzia oscylacyjne są uniwersalne w użyciu i cieszą się ogromną popularnością na świecie: ruch oscylacyjny umożliwia stosowanie osprzętu do cięcia, szlifowania, oczyszczania powierzchni lub polerowania. Jednak narzędzia te są niezawodne i ekonomiczne tylko wtedy, gdy moc silnika jest przenoszona na brzeszczot czy tarczę szlifierską w sposób zapewniający jak najniższe straty. Dlatego system montażu osprzętu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia szybkiego tempa i precyzyjnego rezultatu pracy. – Na rynku funkcjonuje obecnie wiele systemów montażu osprzętu do narzędzi oscylacyjnych. Oferta produktów różnych producentów jest nawet zbyt szeroka, co utrudnia dokonanie ich przeglądu – mówi Willi Fellmann, odpowiedzialny w firmie Bosch za projekt.  – Dodatkowo użytkownicy korzystający z adapterów przy montażu osprzętu muszą pogodzić się z obniżeniem wydajności narzędzi. Rozwiązaniem tego problemu jest nowy system montażu o nazwie Starlock: wprowadzając ten produkt Bosch i Fein ustalają wspólny standard montażu i gwarantują maksymalne przeniesienie mocy – dodaje Fellmann, opisując motywy przyświecające współpracy z firmą Fein.
Opatentowany system montażu Starlock jest kompatybilny z elektronarzędziami oscylacyjnymi marek Bosch i Fein, a także z narzędziami innych producentów, którzy wykorzystują 12-punktowy systemu montażu. Oznacza to, że taki osprzęt pasuje do większości narzędzi na rynku. – Osprzęt Starlock, oferujący trójwymiarową geometrię, osiąga jeszcze wyższy poziom wydajności niż poprzednie systemy – mówi Rainer Warnicki, manager regionu ds. rozwoju produktów w firmie Fein, opowiadając o udanej współpracy. – Jako wynalazcy elektronarzędzi oscylacyjnych podczas prac nad uchwytem narzędziowym Starlock celowo obraliśmy ścieżkę rozwoju inną od wcześniejszych: wspólny projekt integruje doświadczenia obu marek. Jesteśmy przekonani, że Starlock stanie się standardem na rynku – dodaje.
Od stycznia 2016 osprzęt w systemie Starlock będzie dostarczany zarówno pod marką Bosch, jak i Fein. Bosch i Fein oferują trzy klasy wydajności: Starlock, StarlockPlus i StarlockMax. Dzięki temu podziałowi w narzędziach można zamontować tylko pasujący do nich osprzęt. W ciągu nadchodzących miesięcy firmy Bosch i Fein wprowadzą na rynek także nowe elektronarzędzia z systemem montażu Starlock.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię