Nowy zakład cięcia prowadnic skróci czas realizacji zamówień dla europejskich użytkowników produktów liniowych NSK

111

Europejscy użytkownicy wiodących w swojej klasie prowadnic liniowych NSK będą mogli obecnie skorzystać z oferty nowego, najnowocześniejszego zakładu NSK w Holandii. Zakład o wartości 1,6 miliona EUR, zlokalizowany w Europejskim Centrum Dystrybucji firmy w Tilburgu, podniesie poziom usług dla klientów na kluczowych rynkach europejskich, w tym w Niemczech, Francji, Włoszech i innych krajach.

Ceremonia otwarcia odbędzie się 15 maja 2024 r. Wydarzenie, podczas którego odbędą się wycieczki z przewodnikiem po zakładzie, pokazy na żywo i prezentacje podkreślające zaangażowanie NSK Europe w innowacje i jakość, stanowi znaczący kamień milowy na drodze firmy do osiągnięcia doskonałości w produkcji. Chociaż NSK Europe posiada już zakład cięcia prowadnic liniowych w swojej siedzibie w Newark w Wielkiej Brytanii, instalacja w Tilburgu pomoże zoptymalizować poziom usług firmy w zakresie tych popularnych na kontynencie europejskim produktów.

Eduardo Rodriguez, dyrektor Seiki MU Linear Motion i Sector Director Industrial Services w NSK Europe, podkreśla: „Ponieważ klienci w całej Europie oczekują krótszego czasu dostaw i reakcji, nowy zakład w Tilburgu umożliwi nam dostarczanie prowadnic liniowych w dowolne miejsce na kontynencie w ciągu kilku dni. Zlokalizowany w sercu Europy zakład w Tilburgu trzykrotnie zwiększa naszą obecną zdolność produkcyjną, a dzięki gwarantowanej jakości jesteśmy lepiej niż kiedykolwiek wcześniej przygotowani do szybkiego reagowania na potrzeby klientów.

Przy maksymalnej wydajności nowy zakład cięcia prowadnic NSK będzie produkował ponad 1000 sztuk tygodniowo

Otwarcie zakładu cięcia prowadnic liniowych w Tilburgu oznacza, że NSK może zaoferować siedmiodniowy czas dostawy do dowolnego miejsca w Europie. Spełnia to wymagania klientów korzystających z tych wysokiej jakości produktów, szczególnie w przypadku producentów zautomatyzowanych systemów manipulacyjnych, sprzętu pakującego i innych popularnych maszyn przemysłowych, takie jak nożyce do metalu. W takich zastosowaniach precyzyjne prognozowanie sprzedaży jest trudne, dlatego producenci często zamawiają prowadnice liniowe z minimalnym wyprzedzeniem. Szybka reakcja NSK jest wtedy najważniejsza.

W zakładzie w Tilburgu zespół ekspertów ds. produkcji NSK Europe będzie mógł docinać prowadnice liniowe na żądaną długość, wykonywać fazowanie szyn, szlifować szyny, zmieniać napięcie wstępne, montować wózki do szyn, znakować laserowo referencje klientów, myć produkty oraz zapewniać wiodące w branży przemysłowej usługi pakowania w celu zapobiegania potencjalnemu uszkodzeniu produktów podczas transportu. Po osiągnięciu pełnej wydajności produkcyjnej zakład posiadający akredytację ISO9001 będzie wytwarzał ponad 1000 sztuk tygodniowo.

To dobre wiadomości dla użytkowników produktów liniowych NSK, zarówno tych wykorzystujących kulki, jak i wałeczki. Na przykład rosnąca liczba producentów korzysta z liniowych prowadnic kulkowych serii NH/NS, które oferują 1,3 razy wyższą obciążalność dynamiczną i dwukrotnie dłuższą żywotność w porównaniu do standardowych prowadnic. Prowadnice liniowe serii NH/NS są kompatybilne z wieloma opcjami, w tym z jednostkami smarującymi i elementami pyłoszczelnymi, a ich pełna wzajemna wymienność pozwala na swobodne dopasowanie szyny i prowadnicy.

Podobnie prowadnice wałeczkowe serii RA firmy NSK zapewniają długą żywotność i dużą obciążalność. Użytkownicy korzystają także z wysokiej odporności na zapylenie i bezobsługowej pracy, a optymalny rozmiar rolek zapewnia wysoką sztywność i obniżone wibracje.

Działając równolegle z nowym oddziałem w Tilburgu, zakład cięcia prowadnic liniowych NSK Europe w Newark będzie w dalszym ciągu obsługiwać klientów z Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Źródło: NSKEUROPE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię