Nowy, zapewniający bezpieczeństwo gatunek TP3501 firmy Seco z funkcją wykrywania zużytych krawędzi

660

Firma Seco Tools rozszerzyła swoją ofertę produktów w technologii Duratomic o nowy gatunek TP3501, który zapewnia optymalne bezpieczeństwo stosowania. Nowa płytka nadaje się idealnie do toczenia stali w zastosowaniach związanych z obróbką przerywaną, obróbką wykonywaną na mniej stabilnych obrabiarkach, toczeniem małych elementów wewnętrznych lub słabych mocowaniach z powodu wielkości lub kształtu elementu.

Nowy gatunek TP3501 stanowi uzupełnienie oferty dotychczasowych oferowanych TP2501, TP1501 i TP0501 do toczenia stali i charakteryzuje się najnowszymi powłokami w technologii Duratomic opracowanych przez Seco w celu uzyskania wysokiej jakości skrawania w przypadku określonych materiałów i zastosowań. W 2007 roku firma Seco wprowadziła pierwszą w branży steksturowaną powłokę Al2O3 opartą na fazie α. W technologii Duratomic składniki powłoki są opracowywane na poziomie atomowym, co pozwala osiągnąć lepsze właściwości mechaniczne i termiczne. Technologa podnosi wydajność przez uzyskanie odpowiedniej równowagi między ciągliwością a twardością.

W nowym gatunku TP wykorzystano także koncepcję EDGE INTELLIGENCE firmy Seco, która zakłada integrację naszej bogatej teoretycznej i praktycznej wiedzy o płytkach wysokowydajnych w celu optymalnego wykorzystania każdej krawędzi skrawającej. Dzięki funkcji wykrywania zużytych krawędzi przy zastosowaniu chromu użytkownik może błyskawicznie identyfikować zużyte krawędzie i minimalizować w ten sposób potencjalne odpady.

Szeroki asortyment płytek w gatunku TP3501 obejmuje prawie 400 wariantów o szerokim zakresie dostępnych geometrii, w tym powszechnie stosowaną płytkę M6.

Więcej informacji na temat gatunku TP3501 można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej: https://www.secotools.com/en/Global/Products/Turning/General-Turning/New-Duratomic-TP3501/