Pierwsze egzemplarze najnowszych mobilnych żurawi portowych Konecranes Gottwald 6 Generation zamówione przez brazylijski terminal w celu zwiększenia wydajności i konkurencyjności

48

Super Terminais Comercio e Industria Ltda (Super Terminais), prywatny terminal towarowy w porcie w Manaus w Brazylii zamówił trzy energooszczędne żurawie Konecranes Gottwald ESP.10 Generation 6, aby za pomocą nowoczesnej logistyki obsługiwać największe statki. Zamówione w czerwcu br. urządzenia będą służyły do pracy z kontenerami i ładunkami drobnicowymi.

Usytuowany w sercu Brazylii, u zbiegu rzek Amazonki i Rio Negro, Port w Manaus jest ważnym ośrodkiem handlowym i węzłem komunikacyjnym dla górnej części dorzecza Amazonki. Super Terminais działa tu od 25 lat, tworząc silną i godną zaufania firmę skoncentrowaną na imporcie ładunków i kabotażu. Przedsiębiorstwo potrzebuje wysokowydajnych żurawi portowych do bieżącego załadunku i rozładunku towarów transportowanych przez region. Chcąc zwiększyć swoją zdolność do zarządzania obecnie użytkowanymi megastatkami firma zamówiła trzy żurawie Konecranes Gottwald ESP.10 do zainstalowania na ich nowym pływającym doku, który został zbudowany specjalnie, aby pomieścić niedawny napływ większych statków płynących w dół Amazonki.

Konecranes był w stanie dostarczyć nam specjalnie dostosowane, holistyczne rozwiązanie składające się z niezawodnych, wysokowydajnych żurawi, które idealnie pasują do naszego nietypowego nabrzeża — mówi Marcello Di Gregorio, dyrektor zarządzający Super Terminais. Te urządzenia znacznie rozszerzą nasze możliwości i zapewnią perspektywy przyszłego wzrostu i rozwoju. Dzięki doskonałemu doradztwu technicznemu w trakcie całego procesu zakupu i zastosowaniu najnowszych technologii Konecranes wzbudza zaufanie i potwierdza swoją renomę. Wybór tych urządzeń dostarczył idealne rozwiązanie, które jest zgodne z naszą filozofią ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, łącząc wydajność, technologię i niezawodność.

W Konecranes praca z nowym klientem to zawsze wielka przyjemność — mówi Andreas Moeller, starszy kierownik sprzedaży Mobile Harbour Cranes w firmie Konecranes Port Solutions. Ściśle konsultowaliśmy się z Super Terminais, a nasze nowe żurawie elektryczne Generation 6 sprostały szczególnym wyzwaniom, jakie stawiał przed nami gorący klimat i pływający dok. Świadczy to o znaczeniu solidnych relacji partnerskich z klientami oraz elastyczności naszych urządzeń w różnorodnych zastosowaniach i środowiskach pracy.

Trzy nowe urządzenia to mobilne żurawie portowe Konecranes Gottwald ESP.10 montowane w rzędzie na cokołach na pływającym doku zamiast na kołach lub pomoście gąsienicowym. Dzięki maksymalnemu promieniowi 64 m i silnym krzywym obciążalności mogą obsługiwać statki do klasy super-post-Panamax, z całkowicie załadowanymi kontenerami do 22. rzędu. Inteligentne funkcje żurawia w połączeniu z maksymalnym udźwigiem 125 t sprawiają, że jest on wystarczająco wszechstronny, aby obsługiwać zarówno kontenery, jak i ładunki drobnicowe.