Profesjonalne uszczelnienia – Indasol

1258

Założona w 1995 roku firma CinchSeal jest wiodącym producentem uszczelnień wałów obrotowych dla przenośników ślimakowych, mieszarek taśmowych, obrotowych zaworów powietrza oraz wszelkiego typu wyposażenia przenośników.

Wykorzystując do pracy powietrze lub azot, nasze samo dopasowujące się uszczelnienia zapewniają redukcję utraty produktu oraz zmniejszenia kosztów utrzymania produkcji przenośników ślimakowych, kubełkowych, mikserów , młynów, maszyn rozdrabniających oraz innych urządzeń napędzanych przez wały obrotowe.

Cinchseal z sukcesem dostarcza rozwiązania uszczelnień dla wszelkich branż, zaczynając od przetwórców żywności, branży chemicznej oraz szorstkich, ściernych proszków takich jak cement, krzemionka oraz gips. Konstruujemy ulepszone uszczelnienia wałów dla integratorów linii produkcyjnych, producentów wyposażenia, takiego jak: maszyny do pakowania, obrotowe zawory powietrzne, przesiewacze.

CinchSeal to unikalne rozwiązanie, zaprojektowane tak, aby uszczelniać miejsca straty proszków, zawiesin oraz innych materiałów sypkich w rotacyjnych procesach przetwarzania. Uszczelki są niesłychanie efektywne, eliminują straty materiału, zniszczenia wałów, łożysk i innego wyposażenia. Nieprzewidziane przestoje w produkcji stają się przeszłością.

 Jak działa uszczelnienie?

 Rys.2 Widok uszczelnienia

Uszczelnienie składa się z dwóch części: obudowy ze stali nierdzewnej oraz zestawu wymiennego. Elastomer (część zielona na rys.3) uszczelniający zakładany jest na wał obrotowy, następnie osłaniany obudową (część fioletowa na rys.3), najczęściej z materiału PTFE. Cały zestaw: Rotor oraz elastomer obracając się w obudowie ze stali nierdzewnej, w której znajduje się miejsce na doprowadzenie powietrza bądź azotu, które dodatkowo pomagają w uszczelnieniu. Obudowa oraz zestaw wymienny mogą występować w formie dzielonej, co ułatwia montaż uszczelnienia i szybką wymianę zestawu naprawczego.

Uszczelnienie powstaje w miejscu założenia elastomeru, który zaciśnięty na wale obrotowym i umieszczony w obudowie, zwanej Rotor, obraca się zgodnie z ruchem wału.

Do największych zalet, które sprawiają, że specjaliści sięgają po nasze rozwiązania, należy zaliczyć to że, są łatwe w montażu i eksploatacji, potrafią pracować z wałami pracującymi z odchyłem (“biciem”) osiowym nawet do 0,6 cm, zachowując stałe uszczelnienie. Skutecznie eliminują wycieki produktu, nie powodując uszkodzeń wałów, napędów oraz łożysk.

CinchSeal®

Pennsauken, NJ 08110

www.cinchseal.com

Przedstawiciel w Polsce:

INDASOL Industrial Solutions
ul. Kolejowa 2a
05-250 Radzymin

www.indasol.pl, biuro@indasol.pl

tel.: 607 116 264

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię