Prowadnice wałeczkowe NSK z ulepszonym systemem uszczelek oferują wysoką wydajność w wymagających środowiskach przemysłowych

577

Firma NSK wykorzystała ostatnią wystawę EMO 2019 do prezentacji zoptymalizowanych prowadnic wałeczkowych serii RA z ulepszoną technologią uszczelnienia. Prowadnice z serii RA zostały wyposażone w nowe uszczelki V1 i zoptymalizowane pokrywy, co pomaga wydłużyć okres użytkowania i niezawodność pracy obrabiarek.

W branży obrabiarkowej prowadnice wałeczkowe często pracują w zanieczyszczonych środowiskach. W zależności od aplikacji, prowadnice mogą być wystawione na działanie aluminiowych wiórów, metalowych drobin lub pyłu grafitowego. Jeśli te zanieczyszczenia dostaną się do wnętrza prowadnicy okres jej eksploatacji może zostać znacznie ograniczony. Oddzielne systemy ochronne, takie jak mieszki, nie są w stanie w pełni wyeliminować ryzyka – dlatego właśnie NSK zoptymalizowała prowadnice wałeczkowe z serii RA, wyposażając je w wysoko efektywne uszczelnienie.

Prowadnice można teraz wyposażyć w bardzo wydajne uszczelki V1, które skutecznie chronią przed dostawaniem się zanieczyszczeń do obszaru recyrkulacji wałeczków. Wykorzystując specjalny profil oraz materiał o dużej odporności na ścieranie, rozwiązanie to zapewnia bardzo skuteczne uszczelnienie i jednocześnie niskie tarcie. To z kolei umożliwia powtarzalne i precyzyjne prowadzenie wrzecion, bram czy suportów w obrabiarkach.

Uszczelki V1 są zlokalizowane na obu końcach wózka prowadnicy. W trakcie prac optymalizacyjnych NSK wprowadziła również kolejną uszczelkę na spodzie wózka. Ta druga uszczelka zapobiega dostawaniu się brudu podczas przemieszczania się przez miejsca nagromadzenia zanieczyszczeń w maszynach. Ponieważ osie maszyn są często montowane do góry nogami lub pod kątem, zoptymalizowana dolna uszczelka skutecznie zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń do wózka.

Łożyska wałeczkowe RA i zespoły prowadnic można opcjonalnie zamówić z zaślepkami lub pokrywami dla otworów montażowych, co stanowi rozsądny wybór w przypadku zanieczyszczonych środowisk. Kolejną opcją jest możliwość zintegrowania z wózkiem kompaktowej jednostki samosmarującej K1, co zapewni ciągłe smarowanie bieżni.

Zdjęcie prasowe

Prowadnice wałeczkowe serii RA wyposażone w wysoko efektywne uszczelki.

Źródło:NSK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię