Prowadniki kablowe norelem ułatwiają bezpieczne przesyłanie energii do wyposażenia produkcyjnego

96

Prowadniki kablowe norelem ułatwiają bezpieczne przesyłanie energii do wyposażenia produkcyjnego. Dzięki łatwemu przyporządkowaniu linii i elastycznym opcjom projektowym inżynierowie zyskali jeszcze większe możliwości w zakresie prowadzenia kabli i przewodów w licznych zastosowaniach przemysłowych: od obrabiarek CNC i urządzeń pakujących, po systemy magazynów wysokiego składowania. Modułowa budowa prowadników kablowych firmy norelem pozwala na ich szybkie i łatwe skracanie bądź wydłużanie – w zależności od potrzeb użytkowników.

Prowadniki przewodów (e-prowadniki) firmy norelem są łatwe w instalacji dzięki fabrycznie zainstalowanym elementom wtykowym i zawierają ogniwa, które można indywidualnie otwierać, co jeszcze bardziej upraszcza prowadzenie kabli i węży. W przypadku ułożenia w prowadniku kilku kabli, do ich oddzielania wykorzystuje się separatory.

Prowadniki firmy norelem są dostępne w różnych wersjach obejmujących wysokość wewnętrzną w zakresie od 12 do 45 mm, szerokość wewnętrzną do 200 mm i różne promienienie gięcia. Materiał, z którego są wykonane prowadniki, jest również odporny na promieniowanie UV i nadaje się do zastosowań zewnętrznych. Standardowo prowadniki kablowe są wstępnie naprężone w celu uzyskania maksymalnej długości samonośnej. Naprężenie wstępne powoduje wygięcie górnego odcinka długości samonośnej, a także zapewnia wysoką sztywność skrętną, chroniąc kable i przewody.

Nowa gama tworzyw sztucznych dodatkowo uzupełnia liczne wersje i akcesoria dostępne w katalogu THE BIG GREEN BOOK firmy norelem, który obejmuje również wsporniki montażowe zapewniające niezawodne mocowanie e-prowadników po instalacji oraz rozwiązania odciążające.

Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, podkreśla: – Prowadniki kablowe ułatwiają na co dzień w zastosowaniach przemysłowych bezpieczne przesyłanie i kierowanie energii do ruchomych części maszyn lub konstrukcji. Istotne jest, aby to okablowanie pozostało zabezpieczone – łatwa w instalacji i konserwacji gama e-prowadników norelem jest dostępna od ręki, co zapewnia płynną, bezpieczną i wydajną pracę systemów przenoszenia mocy.

Wszystkie komponenty można znaleźć w uznanym katalogu firmy norelem THE BIG GREEN BOOK. Arkusze danych i rysunki CAD są dostępne online i można je zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym norelem.

Więcej informacji na temat oferty norelem można znaleźć na stronie www.norelem.pl

Źródło: MY MEPAX