Nowa rodzina przekładni GPT z różnymi współczynnikami przełożenia. Nowa klasa dla momentu obrotowego i prędkości

797

Nowe metalowe przekładnie planetarne GPT charakteryzują się kompaktową budową, dużym momentem obrotwym oraz wieloma precyzyjnymi stopniami przełożenia. Są one niezwykle wytrzymałe i tolerują zarówno częste jak i nagłe zmiany obciążenia. Przekładnie pracują z dużą wydajnością i mogą współdziałać z różnymi silnikami umożliwiając rozmaite konfiguracje wału.

Przekładnie GPT z czystego metalu uzyskują wartości eksploatacyjne porównywalne do droższych technologii występujących na rynku, takich jak komponenty ceramiczne. Przekładnie dostępne są w średnicach 22, 32 i 42 milimetrów. Przekładnie osiągają maksymalne wartości momentu obrotowego i prędkości. W porównaniu z poprzednimi modelami, ciągła prędkość wejściowa jest tutaj ponad dwukrotnie większa ponad 10000 obr/min a przekładnie mogą pracować z prędkościami wejściowymi do 20000 obr/min w trybie pracy przerywanej. Seria 42GPT wytrzymuje przrynay moment obrotowy do 25 Nm przy czym jej długość została zredukowana do 71 milimetrów. Przekładnie GPT zostały zaprojektowane jako niezwykle wytrzymałe, tolerujące zarówno ciągłe, jak i bardzo nagłe i chwilowe zmiany obciążenia. Jednocześnie są one znacznie krótsze od pozostałych modeli w tej samej średnicy.

GPT rodzina

Przekładnie mogą być wyposażone w cztery stopnie redukcyjne. Każdy stopień jest indywidualnie zoptymalizowany dla uzyskania najlepszych wartości momentu obrotowego i prędkości. Ważną cechą tej rodziny produktów jest duża liczba dostępnych przełożeń redukcyjnych oraz ich niezwykle równomierne rozłożenie. Dzięki temu moc silnika wykorzystywana jest w sposób optymalny: przy tej samej prędkości wejściowej możemy uzyskać większy moment obrotowy a większa prędkość może być osiągnięta przy tym samym momencie obrotowym. Ponadto zużycie mocy zostało znacznie zredukowane dzięki o wiele lepszej wydajności w porównaniu z poprzednimi generacjami produktu. Nowa rodzina GPT nadaje się idealnie do zastosowań wymagających precyzyjnego pozycjonowania dzięki bardzo niskiej charakterystyce luzów.

GPT jawny

Dzieki dużym wartościom eksploatacyjnym oraz niezwykłej wytrzymałości przekładnie z nowej rodziny produktu są odpowiednie dla wielu wymagających zastosowań. Ich kompaktowa budowa doskonale sprawdza się w połączeniu z nową rodziną płaskich silników bezszczotkowych BXT, w których rozmiar to zasadnicze ograniczenie w przypadku integracji z siłownikami poszczególnych aplikacji. W połączeniu z nową rodziną przekładni GPT dostępny jest także szeroki wybór silników DC. Idealnie pasują one do różnych zastosowań w robotyce – do inspekcji, montażu, rehabilitacji lub protez – jak również do produkcji, automatyki laboratoryjnej, maszyn pakujących, aparatury pomiarów testowej i obsługi półprzewodników.

Źródło: FAULHABER 
Zdjęcie główne: Nowa rodzina przekładni GPT z różnymi współczynnikami przełożenia© FAULHABER.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię