Przemysłowo przygotowane systemy e-prowadników firmy igus

665

W firmie igus nazwa „readychain” oznacza wstępnie zmontowane, dostosowane do indywidualnych zastosowań systemy e-prowadników. Nowe systemy readychain Basic, Standard, Standard Plus i Premium dają teraz specjalistom od tworzyw do zastosowań ruchomych cztery opcje do oferty, które zapewnią klientom wszystko z jednego źródła, od prostej kombinacji e-prowadnika z kablem po w pełni uzbrojone i zmontowane sytemy prowadników kablowych. Jest to nie tylko wygodne, ale także pozwala oszczędzić na kosztach operacyjnych.

Firma igus ofreruje niezawodne, przetestowane prowadniki kablowe i kable do zastosowań ruchomych, a także gotowe i uzbrojone kompletne systemy. Szczególnie w przypadku układów obejmujących długie odcinki jazdy i układów wieloosiowych o dużym stopniu wypełnienia nie tylko można zaoszczędzić czas na przygotowanie wiązek i montaż, ale także oferować przewidywalne koszty klientom. Wszystkie elementy ruchome zostały opracowane, przetestowane i skoordynowane we własnym laboratorium testowym firmy igus. W postaci readychain klienci otrzymują kompletny, niezawodny i wstępnie zmontowany system pochodzący z jednego źródła, bezpośrednio od producenta wraz z gwarancją. Dzięki temu można ograniczyć liczbę dostawców i zamówień nawet o 75 procent i uniknąć kosztów magazynowania i przetwarzania.

Jedno zamówienie, jedna faktura, jedna dostawa
Kierownicy projektów firmy igus towarzyszą systemom readychain na każdym etapie projektu. W tym procesie, równie ważne co sam produkt są także punkty styku, stan dostawy, prace montażowe i wysiłek klienta. Systemy readychain są produkowane w zakładzie igus w sposób przemysłowy na obszarze 3000 metrów kwadratowych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i specjalistycznego personelu – od systemów prostych po złożone, z indywidualnie dobranymi kablami, wężami, złączami wtykowymi, wewnętrznymi separatorami, wspornikami montażowymi i zamocowaniami. „Industrializujemy pracę ręczną”, wyjaśnia Christian Stremlau, szef oddziału zajmującego się systemami readychain i readycable w firmie igus. „Ponieważ przerób, jakość i cena stały się bardzo ważne.” W zależności od stopnia przygotowania wiązek kabli, klient może dokonać wyboru pomiędzy kablami chainflex nie ułożonymi w wiązki (readychain Basic) lub wstępnie przygotowanymi kablami readychain (readychain Standard), do użytku w e-prowadnikach. System jest także dostępny w postaci wieloosiowej gotowej do montażu z blachą, która zmniejsza ilość punktów podłączenia i optymalizuje punkty styku połączeń (readychain Standard Plus).

Użytkownik ma dostęp do bogatej gamy systemów readychain obejmującej ponad 4000 różnych kabli napędowych w siedmiu klasach jakości. „Kable wstępnie dobrane w wiązki, łącznie ze złączami, są wykonywane na indywidualne zamówienie w żądanej długości, z dokładnością do centymetra, co jest teraz normalne w branży”, dodaje Stremlau. „Dlatego, w firmie igus nie ma dodatkowych opłat za minimalną ilość.” Aby jeszcze bardziej oszczędzać na kosztach i jednocześnie zapewnić wygodę dla klienta, firma igus oferuje dostawę i montaż w pełni przygotowanych systemów e-prowadników z gotowymi wiązkami kablowymi bezpośrednio na maszynie (readychain Premium). Precyzyjnie dopasowana rama transportowa znana jako „stojak readychain” zapewnia bezpieczny i szybki montaż modułu na obiekcie, aby umożliwić natychmiastowe uruchomienie obrabiarki za pomocą systemu plug & play (podłącz i uruchom). Klient otrzymuje dla produktu i usługi tylko jeden numer zamówienia dla danej grupy produktów. Firma igus produkuje systemy readychain w dwunastu zakładach na całym świecie i dzięki zaawansowanej logistyce dostarcza je praktycznie na cały świat w okresie od jednego do dziesięciu dni gwarantując termin dostawy.

Pełniejszy obraz przygotowania wiązek kabli w firmie igus można zobaczyć na wideo pod adresem http://www.igus.eu/readychain_harnessing