Rusza dziewiąta edycja konkursu manus na najciekawsze aplikacje z użyciem bezsmarownych łożysk igus!

661

Firma igus GmbH – lider technologii trybopolimerowych już po raz 9. zaprasza wynalazców i twórców rozwiązań technologicznych do udziału w konkursie na najciekawsze, przemysłowe zastosowanie polimerowych łożysk ślizgowych. Liczy się innowacyjność, techniczna i ekonomiczna efektywność oraz kreatywność.W konkursie, którego celem jest podkreślenie technicznej przewagi komponentów z tworzywa sztucznego, może wziąć udział każdy.

Projekty można zgłaszać do 22 lutego 2019, a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na międzynarodowych targach w Hanowerze (1-5 kwietnia 2019).

Popularność konkursu, który odbywa się co dwa lata stale rośnie. Pierwsza edycja manus, odbyła się w 2003 roku w Niemczech i brało w niej udział 34 uczestników. Była to wspólna inicjatywa firmy igus i producentów polimerów oraz tworzyw sztucznych. Dziś konkurs jest międzynarodowym wydarzeniem dla całego środowiska przemysłowego pokazującym, co potrafią nowoczesne łożyska ślizgowe z tworzyw sztucznych.

Do ósmej edycja konkursu zgłosiło się 541 wynalazców i twórców rozwiązań z całego świata. Złoty manus 2017powędrował do Stanów Zjednoczonych, do firmy Pathway LLC, za projekt AirframeTM, egzoszkieletu opracowanego przez Levitate Technologies, Inc., w celu ułatwienia prac montażowych. Srebrny manusdo francuskiej firmy Ocean Innovation System za elektryczne ramię manipulatora, któremożebyć́ stosowane pod wodą, do głębokości 500 metrów, a brązowyotrzymał UB-SPACE – studencki projekt badawczy w przestrzeni kosmicznej (moduł, który za pomocą̨ mechanizmu wyrzutowego na pokładzie rakiety wynosi w przestrzeń kosmiczną sześcienny przedmiot – tzw. „jednostkę̨ spadku swobodnego” (ang. free falling unit, FFU) – w celu zarejestrowania sposobu jego poruszania się w przestrzeni kosmicznej
z zastosowaniem systemu kamer i czujników).

W ostatniej polskiej edycji konkursu wystartowało 57 firm, które zaprezentowały 63 unikalnych aplikacji. Oprócz ogólnoświatowych nagród w konkursie, nasi Klienci mają szansę również na nagrody przyznawane lokalnie w Polsce, wybierane przez polskie jury. Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne.

Słowo „manus” (z łac. ‘dłoń’), symbolizuje dążenie do odkrywania nowych technologii. W świecie igus symbol ten od lat odzwierciedla efektywne i innowacyjne aplikacje
z użyciem polimerowych łożysk ślizgowych.

Źródło: https://www.igus.pl/info/manus-award

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię