Seria łożysk kulkowych BNEQARTET o długiej żywotności uzupełniona o większe rozmiary

641

Prawie dwa lata po wprowadzeniu na rynek łożysk kulkowych poprzecznych o długiej żywotności BNEQARTET, firma NSK uzupełnia serię o nowe warianty o średnicy zewnętrznej do 120 mm. Łożyska produkowane ze specjalnego stopu stalowego zapewniają dwa razy dłuższą żywotność w porównaniu do produktów standardowych.

Seria NSK BNEQARTET została pierwotnie opracowana jako solidne łożyska bębnów wykorzystywanych w pralkach ładowanych od przodu, które podlegają niezrównoważonym obciążeniom. Obecnie coraz wyższy popyt na pralki o zwiększonych wymiarach bębnów generuje większe zapotrzebowanie na łożyska o poprawionej obciążalności i wydajności.

Specjaliści ds. materiałów w firmie NSK opracowali specjalną stal o poprawionym składzie stopowym, która skutecznie zabezpiecza przed powstawaniem i propagacją pęknięć oraz wgłębień na bieżniach łożysk. Szczególną uwagę zwrócono również na zmęczenie toczne objawiające się podpowierzchniowymi uszkodzeniami mikrostruktury, mogącymi prowadzić do łuszczenia powierzchni – aby wyeliminować ten problem wykorzystano do produkcji wyjątkowo czysty stop stali.

Oprócz pralek ładowanych od przodu, łożyska poprzeczne z serii BNEQARTET szczególnie dobrze sprawdzają się we wszystkich systemach i maszynach przemysłowych poddawanych dużym obciążeniom oraz działających w zanieczyszczonych lub bardzo wilgotnych środowiskach pracy.

Źródło: NSK