Standardowe i specjalne łożyska NKE do wymagających zastosowań

836

NKE Austria GmbH prezentuje na tegorocznych targach Motion, Drive & Automation w Hanowerze standardowe i specjalne łożyska do wymagających zastosowań, takich jak napędy mechaniczne i elektryczne, pompy i sprężarki oraz maszyny rolnicze. Na targach zostanie zaprezentowany także nowy dział „Advanced Engineering“, w którym np. łożyska specjalne będą rozwijane w ścisłej współpracy z użytkownikami.

Łożyska toczne w wielu zastosowaniach odgrywają kluczową rolę i muszą spełniać wysokie wymagania. Na potrzeby wymagających zastosowań w maszynach rolniczych, napędach mechanicznych i elektrycznych, pompach i sprężarkach, a także pojazdach szynowych i elektrowniach wiatrowych NKE oferuje takie rodzaje łożysk jak łożyska walcowe, baryłkowe, stożkowe, kulkowe skośne, kulkowe zwykłe i czteropunktowe oraz wykonywane według życzenia klienta łożyska specjalne. Wszystkie łożyska podlegają surowej kontroli jakości i są sprawdzane przy użyciu nowoczesnych procedur kontrolnych i pomiarowych. Szczególnie mocną stroną działających w Steyr specjalistów w dziedzinie łożysk tocznych są jednorzędowe łożyska walcowe. Ten rodzaj łożysk wyróżnia się wysokim poziomem ekonomiczności i bezpieczeństwa eksploatacji. Są one produkowane w siedzibie w Steyr na potrzeby szerokiego wachlarza zastosowań w ponad 3.000 wersji, z krótkimi czasami realizacji zamówień.

NKE rozwija i wykonuje łożyska specjalne w ścisłej współpracy z ich użytkownikami. Korzystają oni z osiągnięć nowego działu „Advanced Engineering“, w którym najnowsze wyniki prac badawczo – rozwojowych są przekładane na praktyczne zastosowania. Dział ten został utworzony w ramach udziału hiszpańskiego dostawcy przemysłu motoryzacyjnego Fersa Bearings S.A. w firmie NKE, dla całej grupy przedsiębiorstw, która obecnie posiada trzy zakłady produkcyjne, pięć centrów dystrybucji i trzy ośrodki badawczo – rozwojowe. Poza rozwijaniem produktów NKE oferuje ich użytkownikom szeroki zakres usług w zakresie doradztwa technicznego, wsparcia projektowego, obliczeń technicznych, certyfikacji oraz szkoleń.

Więcej informacji: www.nke.at