TOPLINE – Łożyska kulkowe NTN-SNR do aplikacji ekstremalnych

663

Gama TOPLINE to łożyska kulkowe z serii 6000, 6200, 6300 dostępne w ofercie standardowej. Są idealnym rozwiązaniem dla niezwykle wymagających aplikacji, gdzie zarówno temperatury jak i prędkości osiągają bardzo wysokie lub niskie wartości. Łożyska TOPLINE są uszczelnione w standardzie: informacja o blaszkach znajduje się w oznaczeniu łożyska, a wersje z uszczelkami nie mają specjalnych sufiksów. Łożyska otwarte znajdują się tylko w seriach F605 i F600 przeznaczonych do niezwykle wysokich temperatur (350°C).

Seria HVZZ jest przystosowana do aplikacji o wysokich prędkościach (do 700 000 N.Dm). Łożyska o niskim momencie obrotowym skutecznie zmniejszają zużycie energii.

Serie FT150 i HT200 są doskonałym rozwiązaniem dla aplikacji o wysokich temperaturach średnich (FT150 – maks. 150°C; HT200 – maks. 200°C). FT150 ma zastosowanie na przykład w wentylatorach przemysłowych, silnikach elektrycznych, kondensatorach, czy w przenośnikach. Seria HT200 również nadaje się do wentylatorów przemysłowych oraz maszyn pakujących, suszarek, przemysłu spożywczego, stalowego i porcelanowego.

Seria LT, dzięki dobrze dobranemu środkowi smarnemu, nadaje się do pracy w bardzo niskich temperaturach, jest również odporna na wilgoć. Ma zastosowanie w rolnictwie, przemyśle spożywczym, w chłodniach oraz górskich kolejkach linowych.

Serie F6xx są dedykowane aplikacjom o bardzo wysokich temperaturach (350°C) i niskich prędkościach (maks. 50 obr./min), takim jak na przykład wózki piecowe dla przemysłu porcelanowego, czy budowlanego lub huty szkła i stali.

Więcej informacji w katalogu TOPLINE: http://www.ntn-snr.com/portal/pl/pl-pl/file.cfm/DOC.I_TOPLINE_PL.pdf?contentID=10954

NTN-SNR Polska to oddział NTN-SNR Roulements – europejskiej gałęzi NTN Corporation, trzeciego wśród największych światowych producentów łożysk. NTN-SNR oferuje rozwiązania najwyższej jakości do aplikacji standardowych i precyzyjnych. Dzięki jednej z najszerszych gam produktów na rynku, może sprostać wszelkim wymaganiom. Przykładamy wielką uwagę do tworzenia nowych, innowacyjnych rozwiązań, poszerzających funkcje łożysk. NTN-SNR to partner przyszłości gotowy stawić czoła wszelkim wyzwaniom technologicznym. Działamy na rynku motoryzacyjnym, lotniczym i przemysłowym.

 

NTN-SNR Polska sp. z o.o.
Al. Stanów Zjednoczonych 61A
04-028 Warszawa
22 516 20 60

biuro.warszawa@ntn-snr.fr

www.ntn-snr.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię