WEG wprowadza silnik o najwyższej sprawności do zastosowań w wentylatorach

160

Producent silników przemysłowych WEG wprowadził do swojej oferty serię silników komutowanych elektronicznie (WEG Electronically Commutated Motor, WECM). Silniki te, stworzone z myślą o potrzebach w zakresie bezpieczeństwa i niezawodnego działania wyciągów i wentylatorów, zapewniają poziomy zużycia energii odpowiednie do różnych zastosowań związanych z wymuszonym ruchem powietrza.

Linię WECM opracowano zgodnie z generalną filozofią produkcji firmy WEG polegającą na tworzeniu silników i napędów wiodących na rynku pod względem sprawności energetycznej. Produkty z nowej serii WECM z precyzyjną regulacją prędkości mogą znacznie obniżyć zużycie prądu, zapewniając użytkownikowi oszczędność energii i kosztów.

Modele WECM, dostępne w wersji jedno- lub trójfazowej o mocy znamionowej do 7,5 kW, zapewniają zgodność ze wszystkimi obowiązującymi normami IEC i europejskimi dotyczącymi silników i napędów elektrycznych. Ponadto cały dostępny asortyment silników i napędów WEG jest zgodny z określonymi w rozporządzeniu Komisji (UE) 2019/1781 wymaganiami dotyczącymi silników elektrycznych i napędów o zmiennej prędkości, które obowiązują od 1 lipca 2021 r.

Silnik WECM ma konstrukcję bezszczotkową z magnesami trwałymi i wbudowanym przemiennikiem częstotliwości. Przemiennik pozwala użytkownikowi na dostosowanie prędkości silnika do wymagań danego zastosowania. Prędkość może być ustawiana w trybie lokalnym lub zdalnym za pomocą przełączników DIP umieszczonych w obudowie napędu. Możliwa jest regulacja w zakresie od 200 do 1500/1800 obr./min albo od 500 do 3000 obr./min.