Zapewnić prosty bieg taśmy i optymalny przepływ materiału

771

System do centrowania biegu taśmy firmy Flexco pozwala uniknąć zużycia i strat materiału.

Ważną czynnością pozwalającą na uniknięcie strat materiału na przenośnikach taśmowych jest korygowanie biegu taśmy przenośnikowej. Do tego celu Flexco Europe GmbH oferuje różne systemy do centrowania biegu taśmy. Za pomocą czujników systemy te wykrywają zbieg taśmy, a następnie przywracają jej prawidłowy bieg. Pozwala to ponadto zmniejszyć lub uniknąć uszkodzeń krawędzi taśm przenośnikowych. Dzięki urządzeniom do centrowania biegu taśmy użytkownicy nie tylko mają znacznie mniejsze straty materiałów, lecz obniżają także koszty konserwacji.

Czy taśma schodzi tylko na jedną stronę, czy wędruje z jednej strony na drugą i z powrotem? Czy skośny bieg taśmy występuje stale, czy tylko sporadycznie? Czy taśma zużywa się faliście i jest lekko, średnio czy mocno naprężona? Takie pytania użytkownicy zadają sobie, aby wybrać odpowiedni system do centrowania biegu taśmy. Flexco wspiera w tej kwestii użytkowników oferując łatwe w montażu rozwiązania pasujące do różnych naprężeń i wymiarów taśmy.

Do taśm zbiegających tylko na jedną stronę Flexco ma w swojej ofercie produkt „Belt Positioner“, który jest prostym systemem łatwym w montażu i utrzymaniu. Wygięte pod kątem stałe krążniki utrzymują zawsze prosty bieg taśmy. System instalowany jest tylko w obszarze dolnego cięgna taśmy. Nadaje się do taśm o maksymalnym naprężeniu wynoszącym 210 niutonów na milimetr i szerokości od 450 do 2.400 milimetrów.

Do taśm poddawanym średnim naprężeniom do maksymalnie 280 niutonów na milimetr Flexco zaleca zastosowanie urządzeń typu PT Smart. Krążniki czujnikowe wykrywają zbieg taśmy. Unikalny ruch obrotowo-przechylny powoduje powrót taśmy do właściwego położenia. PT Smart w standardowych rozmiarach można zastosować do taśm o szerokości od 400 do 1.800 i grubości do 25 milimetrów. Flexco posiada w ofercie tego typu systemy do centrowania również w specjalnej wersji do stosowania w kopalniach podziemnych. Skonstruowane są z materiałów i komponentów dostosowanych do panujących tam szczególnych temperatur i warunków użytkowania.

Do bardzo wysokich naprężeń do 525 niutonów na milimetr oraz do taśm beczkowatych specjalista oferuje urządzenia typ PT Max. Również w tym wypadku krążniki czujnikowe wykrywają zbieg taśmy. Następnie następuje ustawienie taśmy we właściwym położeniu. W zależności od zastosowania użytkownik tych systemów może zainstalować je albo w obszarze dolnego albo górnego cięgna taśmy. Urządzenia mogą być stosowane zarówno w środowisku mokrym jak i suchym. Standardowe rozmiary urządzeń tego typu nadają się do szerokości taśmy od 650 do 1.400 milimetrów. Wersja do stosowania w obszarze dolnego cięgna taśmy pasuje do taśm o grubości do 25 mm, natomiast wersja do górnego cięgna taśmy do taśm o grubości do 19 mm.

Użytkownicy ciężkich taśm, które poddawane są dużym naprężeniom w wysokości do 1.060 niutonów na milimetr, stawiają na urządzenia typu HD PT Max. Typ ten pracuje w taki sam sposób jak urządzenia PT Smart i Max. W zależności od zastosowania możne je również umieścić albo w obszarze dolnego albo górnego cięgna taśmy. Zaprojektowane są do taśm o szerokości od 1.200 milimetrów.

źródło: www.flexco.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię