4 kroki do zmniejszenia zużycia energii nawet o 82%. Praktyczny przewodnik po modernizacji oświetlenia.

315

Nie da się ukryć, że ceny energii rosną z dnia na dzień. Coś, co jeszcze kilka lat temu wydawało się fikcją, dziś staje się smutną rzeczywistością. Roczny koszt jednej MWh prądu w 2020 roku wynosił na giełdzie 252 zł. Natomiast w 2021 roku już czterokrotnie więcej.  Co oznacza stawki sięgające nawet 1300 zł ( dane z 12 grudnia 2021 r.).

Dalsze prognozy są jeszcze mniej optymistyczne. Wystarczy zasięgnąć informacji na Towarowej Giełdzie Energii. Według danych z września tego roku cena jednej MWh prądu z dostawą w przyszłym roku osiągnęła ponad 2,5 tys. zł.

Rosnące ceny energii elektrycznej stawiają przedsiębiorstwa przed niecodziennymi i wręcz niespotykanymi dotąd wyzwaniami, które wpływają bezpośrednio na ich rentowność.  Konieczność podejmowania zdecydowanych i szybkich działań stwarza nieuchronne i zarazem ogromne ryzyko. Potrzeba uzyskania wysokiej efektywności energetycznej staje się koniecznością, a nie opcją.

>>> Zamów bezpłatny audyt oświetlenia TUTAJ <<<

Jak dzięki oświetleniu można ograniczyć zużycie energii?

Według danych Międzynarodowej Agencji Energii (IEA) oświetlenie odpowiada za 19% światowego zużycia energii elektrycznej. Przedsiębiorstwa stoją przed wyzwaniem wdrożenia rozwiązań, które z jednej strony będą energooszczędne, a z drugiej zapewnią pracownikom odpowiednie warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.

Rozwiązania, które przedsiębiorstwa mogą wdrożyć od ręki:

  • Zastosowanie energooszczędnych opraw.
  • Wdrożenie systemów zarządzania oświetleniem, które gwarantują wykorzystanie światła tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebne.
  • Wymiana tradycyjnego oświetlenia na ledowe.

Energooszczędne rozwiązania oświetleniowe – korzyści.

  • Oszczędność finansowa związana z rzeczywistym poborem energii elektrycznej.
  • Kilka lat nieprzerwanego działania. Zastosowanie opraw LED dzięki swej długowieczności (świecenie nawet ponad 100 000 godzin) pozwala utrzymać do 95% swojego początkowego strumienia.
  • Znacznie mniejsze koszty związane z naprawami. Bezawaryjność opraw ledowych jest zdecydowanie większa, niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia.

Jak osiągnąć oszczędności rzędu 82% na rachunkach za zużycie energii świetlnej? Podpowiadamy w 4 krokach.

Sama wymiana oświetlenia na ledowe może przynieść przynajmniej 50% oszczędności. Jeśli przedsiębiorstwom zależy na maksymalnym obniżeniu kosztów związanych z oświetleniem, powinny wdrożyć nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest połączenie z inteligentnym systemem sterowania, który zapewnia oszczędności rzędu 82%, które w przyszłości można wykorzystać na kolejne inwestycje.

Krok 1 – Właściwy dobór opraw i źródeł światła

Zmniejszenie zużycia energii, poprzez zastosowanie opraw wyposażonych w zaawansowane elektroniczne urządzenia sterujące z funkcją ściemniania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię