4 kroki do zmniejszenia zużycia energii nawet o 82%. Praktyczny przewodnik po modernizacji oświetlenia.

319

O czym trzeba pamiętać zanim zaczniemy modernizować oświetlenie przedsiębiorstwa?

Przede wszystkim należy zacząć od audytu, który odpowie na szereg pytań związanych ze stanem oświetlenia w danym przedsiębiorstwie. Pokaże kierunki, w których należy iść aby osiągnąć zamierzone cele związane z oszczędnościami poboru energii. Podczas audytu określa się aktualną instalację i moc zainstalowanych opraw, sposób jej użytkowania, przeprowadza się wywiad z użytkownikami przestrzeni, by poznać ich potrzeby w zakresie oświetlenia oraz określa się możliwości zastosowania systemu sterowania.

Efektem powyższych działań jest kompleksowy raport wraz z planem aktualnej instalacji i jej użytkowaniem. Przedstawiony zostaje także szczegółowy kosztorys modernizacji oświetlenia wraz z okresem zwrotu inwestycji.

Może też się pojawić informacja na temat możliwości finansowania inwestycji oraz pomocy w uzyskaniu świadectwa efektywności energetycznej, czyli białych certyfikatów.

Planując modernizację oświetlenia należy pamiętać, że dążenie do ograniczenia zużycia energii nie powinno obniżać jakości oświetlenia, a wprost przeciwnie, zapewniać doskonałe warunki poprawnego widzenia.

Jak wybrać partnera modernizacji oświetlenia?

Decydując się na modernizację oświetlenia warto powierzyć ją partnerowi, który swoimi działaniami będzie dążył nie do jednorazowego obniżenia kosztów, a do osiągnięcia inwestycji długoterminowej, mającej na celu zwiększenie wartości nieruchomości i jej długie użytkowanie.

Partner, na którego warto postawić doskonale zdaje sobie sprawę z wartości jaką niesie ze sobą zrównoważony rozwój. A mianowicie maksymalne wykorzystanie zasobów – materiałów budowlanych, surowców czy gotowych komponentów – w jak najdłuższym czasie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości użytkowania.

W Thorn zrównoważony rozwój jest częścią naszego dnia. Produkując nasze rozwiązania przyjęliśmy zasady gospodarki obiegu zamkniętego jako podstawę naszej działalności. Jako część Grupy Zumtobel, od wielu lat, projektując nasze rozwiązania świadomie korzystamy z wysokiej jakości materiałów, ponieważ chcemy umożliwić ponowne ich wykorzystanie jako surowców w następnej generacji produktów.

Jesteśmy pierwszym producentem oświetlenia profesjonalnego, który uzyskał Deklaracje Środowiskowe Produktów dla wszystkich oferowanych rozwiązań.

Deklaracje dla każdego produktu są dostępne na naszej stronie internetowej w sekcji pobierania produktów. Jeśli zdarzy się, że dany produkt nie posiada jeszcze EPD, prosimy o kontakt, uzupełnimy tę informacje na potrzeby Państwa projektu.

>>> Zamów bezpłatny audyt oświetlenia TUTAJ <<<

Thorn Lighting

T +48 22 856 74 31

info.pl@zumtobelgroup.com

www.thornlighting.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię